Tytan Cynk

Blachy Tytan-Cynk – blachy cynkowe tytanowe, blacha cynkowana

Cynk (Zn, łac. zincum)

Stop tytan-cynk składa się w ponad 99% z czystego cynku, z niewielkimi domieszkami tytanu i miedzi. Dzięki temu jest to tworzywo zupełnie odporne na korozję. Cynk, symbol Zn (z łac. zincum) to pierwiastek chemiczny należący do grupy metali przejściowych. Wykazuje 23 izotopy z przedziału mas: 57-78 (trwałe izotopy: 64, 66, 67, 68 i 70). Cynk odkryto w Indiach lub Chinach, prawdopodobnie przed 1500 p.n.e. W Europie poznano ten metal dopiero w wieku XVII.

Został odkryty w Indiach lub Chinach przed 1500 p.n.e. Do Europy metal ten zawędrował dopiero w XVII wieku.

Właściwości fizyczne i chemiczne cynku:

Cynk metaliczny to metal błękitnobiały i kruchy. W kontakcie z powietrzem ulega pasywacji, podobnie jak aluminium. To metal bardzo reaktywny w środowisku kwaśnym i zasadowym, nie reaguje natomiast w obojętnym środowisku wodnym.

Związki chemiczne:

Tlenek cynku ZnO (inaczej biel cynkowa) to najbardziej znany związek chemiczny z udziałem cynku.

Zastosowanie :

Zdecydowanie najbardziej istotnym zastosowaniem cynku jest pokrywanie nim blach stalowych w celu zabezpieczenia przed korozją. Metal ten wchodzi w skład wielu stopów. Z miedzią tworzy np. mosiądz, brąz, tombak, a z tytanem tytan-cynk. Cynk stosuje się również w wytwarzaniu ogniw elektrycznych Daniella i Leclanchego. Tlenek cynku wykorzystuje się jako dodatek do farm i lakierów, jak również jako wypełniacz i stabilizator gumy oraz w produkcji tworzyw sztucznych.

Patynowanie :

Tytan-cynk tworzy na swojej powierzchni szaroniebieska warstwę ochronna, tak zwana patynę. Chemiczny proces tworzenia tej warstwy przebiega wieloetapowo . Cały proces zachodzi przy udziale tlenu z którego powstaje tlenek cynku , oddziaływanie wody powoduję następnie wytworzenie się wodorotlenku cynku który w reakcji z dwutlenkiem węgla tworzy szczelna , mocno przylegajaca i nie rozpuszczajaca się warstwę Patyny. Ta warstwa ochronna daje wysoki stopień odporności cynku na korozję.

W efekcie całościowym wyglada to tak że kolor patyny zależnie od lokalizacji może się różnić od siebie i z tego samego powodu powierzchnia nigdy nie wyglada na brudna więc nie wymaga konserwacji. Tworzenie tej warstwy ochronnej jest procesem. I jest on postrzegany dwojako : jako stopniowe zrastanie się patynujacych powierrzchni a także jako powstawanie patyny z szybkościa uzależniona od nachylenia dachu. Uwarunkowanie szybkości przebiegu procesu powstawania patyny od kata nachylenia oznacza, że zależnie od warunków klimatycznych , szczególnie na elewacjach czas tworzenia się może wynosić od 5 miesięcy do 5 lat.. W fazie przejściowej można za obserować że powierzchnia w niektórych warunkach oświetleniowych ma ” niespokojny ” wyglad. Zjawisko to zanika wraz z postępem patynowania i szaroniebieska warstwa ochronna staje się coraz bardziej jednolita a stopień odbijania promieni świetlnych jest coraz niższy.

Zakłócenia w procesie powstawania patyny

W przypadku wystapienia przeszkód w dostępie do dwutlenku węgla, np. w skutek nieodpowiedniego składowania, transportu lub nieprawidłowego przykryci proces rozwoju patyny zatrzymuje się w stadium wodorotlenku cynku. Zwiazek ten ulega rozkładowi pod wpływem działania dużej ilości wilogci i widoczny jest w postaci białego nalotu. W zależności od powstałego wodorotlenku cynku, usuwa się go najpierw szczotka, najlepiej z wełny stalowej, a w przypadku większych i niezbyt nachylonych powierzchni – przy pomocy urzadzenia czyszczacego. Następnie ze względu na zwiększenie powierzchni, zaleca się naniesienie tymczasowej warstwy ochronnej. W tym przypadku najlepsze efekty uzyskamy stosujac ROTOL. Produkt ten nadaję się także do usuwania śladów powstałych przy obróbce, wszelkich zabrudzeń, jak też śladów potu. Zabezpieczenie przed tymi niepożadanymi wpływami powinno nastapić jednak bezpośrednio po montażu, zanim rozpocznie się proces patynowania.


RHEINZINK – najwyższa jakość, najlepszy wybór

Firma RHEINZINK jest uważana za lidera pośród walcowni blach tytanowo-cynkowych. Fabryka jest umiejscowiona w Niemczech a zasięg firmy RHEINZINK obejmuje aktualnie wszystkie kontynenty. Klienci mają do dyspozycji podstawowe trzy kolory materiału. Naturalny prePatina Walzblank, Patynowany prePatina Schiefergrau, oraz ciemnoszary prePatina Schiefergrau. Jesteśmy dystrybutorem firmy RHEINZINK wiele lat i jak do dziś jesteśmy ich największym partnerem handlowym na terenie Polski. Pozwala nam na na stworzenie najlepszej oferty dla naszych klientów. Obsługujemy inwestycje, współpracujemy z sieciami handlowymi, dostarczamy materiał dla dekarzy, obsługujemy klientów indywidualnych jak również dosyłamy pojedyncze elementy systemu


RHEINZINK Classic Walzblank

Tytan-Cynk

Klasyczny materiał naturalny gołowalcowany, najczęściej stosowany przez dekarzy do obróbek, pokryć dachowych, systemów rynnowych oraz wykonania ozdób dachowych. Upływający czas razem z różnymi warunkami atmosferycznymi powoduje zabezpieczenie się blachy naturalną warstwą Patyny szaroniebieskiej (7024), dzięki temu blacha nie wymaga żadnej konserwacji. Zastosowanie materiału tytan-cynk w postaci: – blach i taśm z tytan-cynku systemu rynnowego z tytan-cynku – dachów pokrytych materiałem z tyatn-cynku naturalnego

RHEINZINK prePatina Blaugrau

Blacha cynkowa, cynkowana

Dla klientów pragnących uzyskać efekt patynowania od razu został przygotowany produkt RHEINZINK prePatina Blaugrau. Jest to fabrycznie wstępnie patynowana blacha cynkowo-tytanowa posiadająca szaroniebieski odcień. prePatina Rheinzink zapewnia w dużym stopniu zabezpieczenie materiału przed śladami transportowania, magazynowania lub obróbki. Zastosowanie tytan-cynku prePatina Blaugrau: blach i taśm blaugrau (RHEINZINK Patyna) Systemu rynnowego Dachy pokryte materiałem tytan-cynk Blaugrau

RHEINZINK prePatina Schiefergrau.

Blacha tytanowa.r

Trzecią najciemniejszą odmianą tytan-cynku jest materiał RHEINZINK prePatina Schiefergrau foliowana. Powierzchnia blachy na przypominać barwą naturalny kamień dachowy „łupek”. Produkt ten zdobywa coraz większe zainteresowanie wśród osób wybierających materiał na dachy oraz orynnowanie. Materiał tytan-cynk dostępny jest w arkuszach i rolkach o maksymalnej szerokości 1000mm. Zastosowanie w postaci Schiefergrau:blachy i taśmy prePatina Schiefergrau (Patyna Grafit) Systemy rynnowe prePatina Schifergrau Dachy pokryte RHEINZINK prePatina Schiefergrau

RHEINZINK Art-Color Skygray

Blachy tytanowe

Nowością na rynku jest odmiana materiału cynkowo-tytanowego o nazwie ArtColor Skygrey posiadający ubarwienie szarości. ArtColor jest barwnym wariantem tytan-cynku do zastosowania na pokrycia dachowe oraz okładziny elewacyjne. Fosforanowe powierzchnie ArtColor to trwałe kolorowe powłoki otwierające przed architektami, projektantami, wykonawcami i inwestorami nowe możliwości zastosowania.

 RHEINZINK Art-Color Basalte

Blachy cynkowe, cynkowane Piątym odcieniem materiału cynkowo-tytanowego jest produkt o nazwie ArtColor Basalte. Uzyskanie know-how w zakresie powłok linii Art-Color nadaje budynkom klasyczną elegancję, nowoczesną awangardę, mnogość kontrastów i oryginalne dopasowanie kolorów.

Systemy rynnowe z materiałów RHEINZINK

Systemy odwodnienia dachu Rheinzink posiadają ponad 600 elementów, dzięki czemu można idealnie dobrać pod potrzeby dachu. Lata doświadczeń, umocniły nas w przekonaniu, że do każdego dachu należy podejść indywidualnie. Dlatego w nasza firmie oferuje następujące się systemy rynnowe z blach prePatina firmy Rheinzink:

Tytan-Cynk 1

Półokrągłe rynny z tytan-cynku RHEINZINKklasyczna rynna najczęściej wybierana przez klientów. W bezpośredniej sprzedaży posiadamy rynny w trzech odcieniach

Blacha cynkowa, cynkowana 1 Classic Walzblank – naturalna powierzchnia rynien prePatina Blaugrau – szeroniebieska powierzchnia rynien prePatina Schiefergrau – ciemnoszara powierzchnia rynien W naszej ofercie znajduje się bardzo bogata oferta rynien oryginalnych wyprodukowanych przez firmę RHEINZINK. Dzięki bardzo wysokim stanom magazynowym jesteśmy w stanie zrealizować zamówienie z dnia na dzień. Zajmujemy się dostawami kompletnych systemów rynnowych RHEINZINK jak również pojedynczych elementów. Dodatkowym plusem jest możliwość zamówienie elementu niestandardowego którego w bogatej ofercie firmy RHEINZINK brakuje, ponieważ posiadamy warsztat na którym wykonujemy elementy niestandardowe.
  Prostokątne rynny z tytan-cynku RHEINZINK – rozwiazanie dla bardziej wymagajacych. Blacha tytanowa 1 Rynny prostokatne z naturalnego tytan-cynku Classic Walzblank Rynny kwadratowe w odcieniu szaroniebieskim prePatina Blaugrau Ekskluzywne rynny prostokątne o odcieniu ciemnoszarym z materiału prePatina Schiefergrau Zdobywające coraz większą popularność rozwiązanie systemu rynnowego prostokątnego. Dostępne w każdym z odcieni materiałów RHEINZINK oraz kilku rozmiarach. Materiał często produkowany pod zamówienie klienta, posiada wszystkie niezbędne elementy pozwalające na bezpieczne odprowadzenie wody opadowej. Dla inwestycji jakie wymagają wykonania niewymiarowych rynien prostokątnych z tytan-cynku proponujemy wykonanie gotowego systemu w odcinkach do 4mb.
Ciągłe rynny z tytan-cynku firmy RHEINZINK – ekonomiczne rozwiązanie na lata

Blachy tytanowe 1

Alternatywne rozwiązanie rynny dachowej z tytan-cynku, opartej na amerykańskim systemie rynien ciągłych bezzłączeniowych. Występuje tylko w jednym rozmiarze 5” i ma ograniczoną liczbę elementów. Najważniejszą zaletą rynien jest bark połączenia, maszyna wykonuje jeden długi odcinek do 12mb. Dzięki temu system pozostaje trwały na lata. Jest to system który pozwala na bardzo szybki montaż na budowie.
Rynny leżace z tytan-cynku firmy RHEINZINK – dla dachów nie posiadających możliwości zamontowania klasycznej rynny z tytan-cynku Blachy cynkowe, cynkowane 1 System rynny leżącej wykonujemy na zamówienie klienta. Jest możliwość otrzymania rynny o dowolnej długości zakładki.
Ozdobne rynny dachowe z tytan-cynku Tytan-Cynk 2 Na zamówienie wykonujemy również ozdobne systemy rynnowe z blachy cynkowych. Rynny łukowe, falowane, tarasowe i inne.

ZM Silesia – Polski producent blach cynkowo-tytanowych

Blacha cynkowa, cynkowana 2 Polski producent blach cynkowo-tytanowych w odmianach naturalnej, patynowanej ( GRAY i CARBON). Materiał tytan-cynk produkcji ZM Silesia cechuje doskonała cena w połączeniu z dobrą dostępnością podstawowych wymiarów. Od 2016 roku został wprowadzony nowy odcieni materiału w kolorze antracytowym (czarnym) Carbon co uczyniło ofertę Siesia kompletną. Nasza firma w swojej ofercie posiada z tytan-cynku Silesi arkusze, taśmy, orynnowanie półokrągłe, prostokątne, leżące.

Silesia Naturalna Gołowalcowana

Blacha tytanowa 2 Najpopularniejszy produkt jakie jest dostępny u Polskiego producenta tytan-cynku. Srebrnoszara barwa materiału która zaczyna się zmieniać pod wpływem czynników atmosferycznych pokrywając się naturalną patyną zmienia swoje ubarwienie w kierunki szaroniebieskim. Materiał wykorzystywany bardzo często do produkcji orynnowania, wykonywania obróbek blacharskich jak również do pokrycia dachowego. 

Silesia Patyna Grey

Blachy tytanowe 2 Materiał z tytan-cynku patynowanego Silesia Gray (do niedawna określany pasywowanym) o ubrwieniu matowym, jasnoszarym. Zalecany przez producenta tytan-cynku Silesia do elementów eksponowanych (elewacje) i tych w których należy unikać etapu przejściowego (patynowania). Wykorzystywany również do produkcji orynnowania półokrągłego, prostokątnego jak również leżącego. – blach i taśmy z materiału Silesia Patyna Grey – systemu rynnowe wykonanane z blach Silesia Patyna Grey

Silesia Patyna Carbon

Blachy cynkowe, cynkowane 2 Nowość na rynku pokryć dachowych z tytan-cynku. Materiał Patyna Carbon produkowany przez Silesię barwie antracytowej (czarnej) dosatępny w postaci arkuszy, taśm i orynnowania. Szczególnie polecamy do zastosowania przy obróbkach dekarskich. Niejednolita powierzchnia która się zmienia w zależności od panujących warunków atmosferycznych pozwala na uzyskanie wyjątkowego wyglądu dachu. – blach i taśmy z materiału Silesia Patyna Carbon – systemu rynnowe wykonane z blach Silesia Patyna Carbon

VM Bulding Solutions – Francuska tradycja tytan-cynku

VM-ZINC Quartz

Tytan-Cynk 3 Alternatywnym rozwiazaniem do blachy Rheinzink prePatina Blaugrau jest produkt francuskiej firmy Vm-zinc Quartz o ciemno-szarej barwie. Materiał stosowany do obróbek blacharskich przy pokryciach z dachówek ceramicznych, pokryciach dachowych i elewacyjnych. Dostępny w naszej w postaci materiału foliowanego. blacha tytanowa i taśmy z materiału Quartz Zinc systemy rynnowe wykonanane z blach Quartz Zinc dachy wykonane z materiałów Quartz-ZINC

VM-ZINC Anthra

Blacha cynkowa, cynkowana 3

Materiałem zamiennie stosowanym do blachy PrePatina Schiefergrau jest produkt Anthra-Zinc francuskiej firmy Vm-Zinc. Materiał często wykorzystywany w systemach rynnowych oraz pokryciach elewacji budynków mieszkaniowych oraz publicznych. blacha i taśmy z materiałów Anthra Zinc systemy rynnowe wykonane z materiału Anthra Zinc dachy i elewacje wykonane z materiału Anthra Zinc
ElZinc

Materiał ElzincSlide

Blacha tytanowa 3 Na zamówienie można w naszej firmie również zakupić materiał Hiszpańskiej walcowni Elzinc. Oferta jest oparta na sprawdzonej technologi patynowania blach. Jedno z rozwiązań to tytan-cynk o naziwe Slide. Dostępny w postaci blach w arkuszach i taśmach.

Graphite

Blachy tytanowe 3

Gama produktów Rainbow Elzinc

Blachy cynkowe, cynkowane 3

Rainbow® black

Tytan-Cynk 4

Rainbow® red Blacha cynkowa, cynkowana 4 Rainbow® blue Blacha tytanowa 4 Rainbow® green Blachy tytanowe 4 Rainbow® brown Uzupełnieniem naszej oferty jest holederska firma Nedzink. Matertiał NedZink dostępny jedynie na zamówienie. Blachy cynkowe, cynkowane 4 

EKRO

Ozdoby dachowe

Pragniemy zaprezentować Państwu największy wybór elementów ozdobnych do dachów z materiału tytan-cynk; zbiorniki zlewowe, szpice (iglice, wimple) ozdobne, wieżyczki, rzygacze (wodorzygacze), rynny łukowe,  galanterię metalową, koguty ozdobne i inne nietypowe elementy produkowane w firmie EKRO.

Zaznaczamy ponadto że zdjęcia umieszczone na naszej stronie pochodzą tylko i wyłącznie z naszych zbiorów, oraz były wykonane przez naszych pracowników.

Kosze ozdobne z tytan-cynku

Tytan-Cynk 5 Posiadamy ponad 100 wzorów koszy zlewowych ozdobnych z blach tytan cynku. Naszym założeniem jest produkcja pod indywidualne zamówienie klienta z zachowaniem niewielkiego czasu realizacji.

Szpice

Blacha cynkowa, cynkowana 5

Największa w Polsce baza wzorów szpiscy, wimpli, iglic dachowych z blach cynkowo – tytanowych. Materiały produkowane na zamówienie. Posiadamy bardzo duża bazę wzorów szpiców.

Wieżyczki

Blacha tytanowa 5 Wysoko wykwalifikowana załoga warsztatu wykonuje również skomplikowane elementy jak np, wieżyczki dachowe, chor

Wentylacje

Blacha tytanowa 5 Czapy, strażaki, kratki kominowe, wentylacje łazienkowe produkowane pod przesłany projekt. Pomagają stworzyć indywidualny i wyjątkowy dach

Drykarstwo

Blachy tytanowe 5 W naturalnej wersji materiałów firmy RHEINZINK posiadamy również elementy drykowane, jak kule, pukle, drykówki, talerze, podstawki i inne. Część materiałów dostępna z magazynu. Komunikacja Blachy cynkowe, cynkowane 5 Ocynkowany lub aluminiowy system komunikacji dachowej to jest nasza oferta dla osób poszukujących materiałów komunikacji dachowej. Akcesoria dachowe

Tytan-Cynk 6

Przy każdych pracach z materiałem RHEINZINK potrzebne są materiały pomocnicze jak; Cyna LC60 i LC40, płyny do lutowania, salmiaki, taśmy uszczelniające do rąbka, gwoździe, wkręty ocynkowane i nierdzewne, nity itp. Zastawy Śniegowe Blacha cynkowa, cynkowana 6

Ofeta firmy EKRO obejmuje również elementy zastaw śniegowych do dachów w z blach RHEINZINK

Obróbki blacharskie Blacha tytanowa 6 Dla osób ceniących sobie estetykę wykonania i szybkość montażu jest możliwość zamawiania prefabrykowanych materiałów w każdym z odcieni RHEINZINK Odgromienie

Zabezpieczenie odgromowe do dachów, których pokryciem jest blacha tytanowa lub blacha cynkowa można zastosować z materiałów ocynkowanych, nierdzewnych lub aluminiowych

Dachy Firma EKRO wykonuje również pokrycia dachowe z materiałów RHEINZINK w różnych technologiach, między innymi podwójnym rąbku stojącym, rąbku kątowym, płytkach karo, na listwę, panelami SF, Panelami HZ i innymi. Więcej informacji o cenach i terminach pod numerem
Elementy Elewacji z tytan-cynku Siatki cięto-ciągnione z tytan cynku prePatina Schifergrau wykorzystana przy elewacji muzeum drugiej wojny światowej w Gdańsku. LW – długość oczka SW – szerokość oczka Strand width – mostek Thickness – grubość blachy W 2016 roku naszej firmie udało się dostarczyć materiał na kilka prestiżowych obiektów w Polsce. kliknij zdjęcie aby powiększyć