1

miedz pozostałe zastawy śniegowe

MIEDZIANE ZASTAWY PRZECIWŚNIEGOWE

W obecnych warunkach klimatycznych coraz częściej zastosowane zostają zastawy przeciwśniegowe. Firma EKRO posiada w swojej ofercie kompletne systemy zabezpieczeń przeciwśniegowych z miedzi do dachów z pokrytych w technologii rąbka stojącego oraz dachówek.

1Najczęściej stosowany jest system rurowy niemieckiej firmy Ress składający się z dwóch równoległych do siebie rurek miedzianych podtrzymywany za pomocą specjalnych uchwytów do rąbka. Istnieje możliwość zastosowania systemu pojedynczego zapewniającego jedynie zatrzymanie osuwających się pokryw lodowych z2 dachu, bądź nadstawki dzięki której zalegający snieg z lodem pozostaje zatrzymany na krawędzi dachu. Rurki dostępne są na w długościach 5mb lub 6mb, na życzenie kupującego możemy je swobodnie przeciąć na połowę długości.

Cena oraz dostępność na zapytanie.

3Na dachy pokryte dachówkami ceramicznymi posiadamy systemy drabinek przeciwśniegowych z naturalnej miedzi wraz z kompletem uchwytów. Ze względu na dużą różnorodność wielkości jak i kształtu dachówek mamy w ofercie kilka modeli uchwytów.

Drabinki dostępne są w długości 3mb. Cena dostępna w katalogu, dostępność na zapytanie.

4Zastawy przeciw śniegowe służą jedynie do zatrzymania i chwilowego zalegania pokrywy śnieżnej na dachu. Należy bez względnie zawsze zdjąć zalegający śnieg z dachu ponieważ może to skutkować wyrwaniem zainstalowanego systemu i nieodwracalnym uszkodzeniem dachu.

Zastawy rurowe niemieckiej firmy RESS

Miedziany system zastaw przeciw śniegowych montowany jest dachów wykonanych w technologii podwójnego rąbka stojącego. Montowanie co każdy rąbek, a czasami nawet stosować należy podwójny równoległu do siebie system rurowy. Rurowe zastwy dzielimy na pojedyńcze i podwóje. W skład systemu pojedyńczego wczodzi, uchwyt pojedyńczy oraz rura dolna, natomiast w składzie podwójenego dodatkowo należy zastosować nadsrawkę miedzianą oraz 

Uchwyt plus nadstawka 

Zastosowanie : przeznaczony do podwójnej rurki miedzianej

Zestaw rurki + uchwyty z nadstawka – podwójny

Zastosowanie : kompletny , złożony zestaw z dwoma rurkami

Uchwyt miedziany drabiny do rabka

Uchwyt miedziany drabiny do dachówki

karta techniczna

 Uchwyt bezpieczeństwa miedziany do łupka lub dachówki

 Drabina miedziana

Drabina miedziana z założonymi uchwytami do rabka

Lodołamacz do dachówki