miedziany system rynnowy

Rynny miedziane

W naszej firmie oferujemy wysokiej jakości rynny miedziane, które wyróżniają się na tle innych ze względu na swoje doskonałe parametry wytrzymałościowe i wysoką jakość. Materiał ten jest wykorzystywany i doceniany od bardzo dawna w wielu gałęziach branży budowlanej, w tym przez dekarzy. Miedź charakteryzuje bowiem duża odporność na:

  • działanie czynników atmosferycznych,
  • korozję,
  • uszkodzenia mechaniczne.

Systemy odwodnienia dachu wykonane z miedzi posiadają około 600 elementów, dzięki czemu można je bez trudu dopasować do potrzeb oraz rodzaju konkretnego zadaszenia i stworzonego pokrycia. Duże znaczenie ma jednak przygotowanie szczegółowego projektu, na podstawie którego miedziane rynny zostaną rozplanowane. Tylko wówczas mogą zapewnić one efektywne działanie i wieloletnią wytrzymałość. W naszej firmie do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu masz pewność, że gotowe produkty spełnią Twoja wymagania.

Rodzaje rynien miedzianych

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom naszych Klientów, przygotowaliśmy szeroki wybór rynien miedzianych, które różnią się między sobą kształtem, rozmiarem oraz konstrukcją. Oferujemy zarówno tradycyjne modele o klasycznej formie, jak i bardziej ozdobne wersje z niestandardowymi elementami, które wykonujemy na zamówienie. Do wszystkich systemów dobieramy również odpowiednie uchwyty rynnowe. Opisy rynien miedzianych półokrągłych, prostokątnych, ciągłych, leżących i łukowych przygotowaliśmy poniżej.

JEŚLI MASZ JAKIEŚ PYTANIA NAPISZ DO NAS! E-MAIL: spedycja@ekro.com.pl

SPRAWDŹ TERAZ!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY CIĘ DO PRZEJRZENIA NASZYCH NOWYCH WPISÓW!

ZMNIEJSZMY DYSTANS!

Nasze wpisy są aktualizowane regularnie i mają na celu zmniejszyć dystans zaufania między firmą a klientem!

Rynny Półokrągłe

Tradycyjnie półokrągłe rynny miedziane są najczęściej stosowanym systemem rynnowym. Oferta rynien półokrągłych z miedzi zawiera ponad 400 różnych elementów w różnych rozmiarach opartych normę o PN-EU 612. Wysokie stany magazynowe pozwalają nam na natychmiastową realizację zamówienia orynnowania miedzianego. Dostawy docierają do naszych odbiorców w czasie 24-48 godzin.

Rynny Prostokątne

Prostokątne rynny miedziane i kwadratowe rury spustowe z miedzi stanowią alternatywę dla półokrągłego systemu. Są również doskonałym rozwiązaniem dla dachów posiadających gzymsy. W ostatnim czasie prostokątne rynny z miedzi stają się coraz bardziej popularne wśród architektów, ich klasyczny wygląd powoduje, że nie są one centralnym elementem dachu, ale tworzą jedność z okapem. Dostępne w trzech rozmiarach rynien miedzianych i trzech rozmiarach rur spustowych z miedzi umożliwiają odpowiednie dobranie rozmiarów pod potrzeby Klienta. Produkowany system rynnowy w oparciu o PN-EU 612 gwarantuje naszym odbiorcom pełne zadowolenie z oferowanych elementów w miedzi. Często na życzenie Klientów wykonujemy również inne niestandardowe rozmiary rynien dachowych z miedzi w kształcie kwadratowym, jak i prostokątnym.

Rynny Ciągłe

Kanadyjski system rynien ciągłych bezłączeniowych miedzianych o kształcie ozdobnego gzymsu dostępny jest w jednym rozmiarze 5″. Produkcja rynny odbywa się bezpośrednio na budowie i pozwala na wyprofilowanie jej dowolnej długości. Jest to najtańszy system rynnowy z miedzi dostępny na rynku, bardzo ekonomiczny, bo praktycznie bezodpadowy i wyjątkowo szybki w montażu. System jest prosty i nieskomplikowany, posiada kilkanaście elementów tworzących bezawaryjną konstrukcję.

Rynny Leżące

Kanadyjski system rynien ciągłych bezłączeniowych miedzianych o kształcie ozdobnego gzymsu dostępny jest w jednym rozmiarze 5″. Produkcja rynny odbywa się bezpośrednio na budowie i pozwala na wyprofilowanie dowolnej długości rynny. Jest to najtańszy system rynnowy z miedzi dostępny na rynku, bardzo ekonomiczny, bo praktycznie bezodpadowy i wyjątkowo szybki w montażu. System jest prosty i nieskomplikowany, posiada kilkanaście elementów tworzących bezawaryjną konstrukcję.

Półokrągłe, prostokątne rynny łukowe

Półokrągłe, prostokątne rynny łukowe miedziane stosowane są przy tarasach i balkonach oraz wykonywane na zamówienie według dostarczonych szablonów. Wielokrotnie nasi Klienci spotykają się z koniecznością zamontowania systemu rynnowego na półokrągłych tarasach czy balkonach, dlatego jesteśmy w stanie wykonać rynny według odrysowanego szablonu dostarczonego do siedziby naszej firmy. 

Transport miedzianych systemów rynnowych

Niemałym atutem wszystkich systemów rynnowych miedzianych, które znajdziesz w naszej ofercie, jest również ich estetyczny wygląd. Elementy wykonane z tego materiału pięknie prezentują się zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym budownictwie. Aby jednak zachowały one swój idealny wygląd i pozostałe właściwości, dbamy też o ich bezpieczny transport.

Choć rynny miedziane są odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy pęknięcia, przed wysyłką są dokładnie zabezpieczane i umieszczane na specjalnie przygotowanych paletach. Transport systemów rynnowych miedzianych realizujemy naszymi dyliżansami lub za pośrednictwem firm spedycyjnych, które zapewniają wysyłkę palet o długości do 3 m.b. Umożliwiamy również odbiór osobisty w siedzibie naszej firmy w Wolicy.

Narzędzia dekarskie

Elementy uzupełniające z blachy miedzianej

Ozdoby dachowe

Polecamy eleganckie i designerskie ozdoby dachowe  z miedzi, które doskonale sprawdzają się w budynkach stylizowanych, zabytkowych oraz sakralnych. W naszym asortymencie znajdują się wyroby z miedzi, aluminium, tytan-cynku, ocynku i nie tylko – polecamy kosze zlewowe, wodorzygacze, lukarny, wieżyczki, szpice, wimple oraz inne stylowe dekoracje. Każdy z naszych wyrobów jest wyceniany indywidualnie, dostosowujemy się do potrzeb klienta.

Płytki dachowe miedziane

Oferta naszej firmy obejmuje sprzedaż gotowych rozwiązań do pokryć dachowych i elewacyjnych z płytek i dachówek miedzianych. Oferujemy płytki karo z miedzi o wymiarach; 360×360; 290×290, 260×260, 210×210, 160x160mm

Akcesoria dachowe

W naszej ofercie znajdują się wysokiej klasy akcesoria dachowe. Umożliwiają one sprawny montaż, zabezpieczanie czy naprawy pokryć wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Dzięki nim możliwe jest odpowiednie wykończenie dachów. Szeroki asortyment produktów o zróżnicowanych parametrach oraz odmiennym przeznaczeniu pozwoli Państwu znaleźć w naszej ofercie rozwiązania idealnie dopasowane do potrzeb. Polecamy elementy dekarskie i uzupełniające systemy rynnowe, w tym gwoździe, kleje, silikony, maty, ozdoby dachowe oraz wiele innych produktów

Dachy miedziane

Firma EKRO wykonuje również pokrycia dachowe z materiałów RHEINZINK w różnych technologiach, między innymi podwójnym rąbku stojącym, rąbku kątowym, płytkach karo, na listwę, panelami SF, Panelami HZ i innym

Cennik - Rynny miedziane

Cennik na miedziane rynny dachowe. – w cenniku miedzianym znajdują się nasze wyjściowe wartości na rynny półokrągłe z miedzi, kwadratowe orynnowanie oraz leżące i ciągłe. Odnaleźć można również ceny na elementy dodatkowe jak zastawy miedziane, komunikacje dachową miedzianą czy elementy po lutowania i mocowania blach miedzianych
  • Katalog elementów miedzianych EKRO 2021 – Cennik Miedzianych Rynien EKRO Nr. 3/2021
  • Katalog produktów firmy KME Tecu zawiera podstawowe informacje o materiałach z miedzi, rodzaje patyn miedzianych, dostępne wymiary itp. – TECU General- 2015 PL.Pdf
  • Ceny arkuszy miedzianych jak również taśm z miedzianych dostępne na zapytanie pod adresem mailowym ekro@ekro.com.