1

miedz pozostałe zastawy śniegowe

Miedziane zastawy przeciwśniegowe

W obecnych warunkach klimatycznych coraz częściej zastosowane zostają zastawy przeciwśniegowe. Firma EKRO posiada w swojej ofercie kompletne systemy zabezpieczeń przeciwśniegowych z miedzi do dachów z pokrytych w technologii rąbka stojącego oraz dachówek.

1

Najczęściej stosowany jest system rurowy niemieckiej firmy Ress składający się z dwóch równoległych do siebie rurek miedzianych podtrzymywany za pomocą specjalnych uchwytów do rąbka. Istnieje możliwość zastosowania systemu pojedynczego zapewniającego jedynie zatrzymanie osuwających się pokryw lodowych z dachu, bądź nadstawki dzięki której zalegający snieg z lodem pozostaje zatrzymany na krawędzi dachu. Rurki dostępne są na w długościach 5mb lub 6mb, na życzenie kupującego możemy je swobodnie przeciąć na połowę długości.

Cena oraz dostępność na zapytanie.

3

Na dachy pokryte dachówkami ceramicznymi posiadamy systemy drabinek przeciwśniegowych z naturalnej miedzi wraz z kompletem uchwytów. Ze względu na dużą różnorodność wielkości jak i kształtu dachówek mamy w ofercie kilka modeli uchwytów. Drabinki dostępne są w długości 3mb. Cena dostępna w katalogu, dostępność na zapytanie. Zastawy przeciw śniegowe służą jedynie do zatrzymania i chwilowego zalegania pokrywy śnieżnej na dachu. Należy bez względnie zawsze zdjąć zalegający śnieg z dachu ponieważ może to skutkować wyrwaniem zainstalowanego systemu i nieodwracalnym uszkodzeniem dachu.

Zastawy Rurowe Niemieckiej Firmy RESS

Miedziany system zastaw przeciw śniegowych montowany jest dachów wykonanych w technologii podwójnego rąbka stojącego. Montowanie co każdy rąbek, a czasami nawet stosować należy podwójny równoległy do siebie system rurowy. Rurowe zastawy dzielimy na pojedyncze i podwójne.

Uchwyt plus nadstawka miedziana do rąbka klasycznego

zastawy śniegowe z miedzi

Zastosowanie : przeznaczony do podwójnej rurki miedzianej

Zestaw rurki miedzianej oraz uchwytów podwójnych z miedzi

Zastosowanie : kompletny , złożony zestaw z dwoma rurkami

Uchwyt miedziany drabiny do rąbka

Zastosowanie : alternatywne rozwiązanie miedzianych zastaw śniegowych do dachów z rąbka stojącego polegające na montażu drabinek przeciw śniegowych z miedzi.

Drabina miedziana

 

Uchwyt miedziany drabiny do dachówki

Zastosowanie : 

karta techniczna

Uchwyt bezpieczeństwa miedziany do łupka lub dachówki

Lodołamacz do dachówki