Enkopur

Enkopur

Produkt stosowany do szybkiego, ekonomicznego i efektywnego uszczelniania, który trwale zabezpiecza najbardziej skomplikowane obszary.

Aby zapewnić wysoką jakość i funkcjonalność dachu, niezbędna jest odpowiednia warstwa ochronna, dzięki której powstają trwałe i szczelne połączenia w miejscach szczególnie zagrożonych. Funkcjonalność dachów płaskich zależy od jakości zastosowanych fragmentów izolacji. Miejscami szczególnie narażonymi na uszkodzenia są attyki, styki podłoży ze ścianami, przepusty, rynny wewnętrzne oraz wpusty dachowe. Specjalnie do tych stref Enke oferuje optymalne, sprawdzone w praktyce rozwiązania, oparte na płynnych foliach tworzywowych ENKRYL i ENKOPUR, w połączeniu z włókniną poliestrową ENKE – POLYFLEXVLIES oraz gotowymi profilami z tej samej włókniny poliestrowej. Jednoskładnikowe, płynne folie tworzywowe ENKOPUR i ENKRYL nie tylko dają się łatwo nakładać bezpośrednio z opakowania, ale gwarantują również trwałą izolację w obszarze dachów płaskich oraz na balkonach i tarasach.

Zachęcamy również do przejrzenia naszej oferty w naszym sklepie! Ekrosklep.pl –> kliknij tutaj <–

W przypadku uszczelnień balkonów, tarasów itp. należy przede wszystkim pamiętać, że izolacja ENKOPUR nie jest odporna na trwałe, mechaniczne obciażenia, typowe dla tych powierzchni, np. stoły, krzesła czy częste chodzenie. Z tego względu konieczne jest nałożenie na Enkopur dodatkowej, odpornej na ścieranie warstwy użytkowej. Ponadto należy pamiętać, że warstwa ochronna nie może zostać pokryty płytkami ceramicznymi na klejem, ponieważ nie jest dostatecznie odporna na alkalia (kleje do glazury na bazie cementu!).

Odporność: Powłoka jest odporna na: wodę słoną i morską, spaliny i zanieczyszczenia przemysłowe, promieniowanie UV i tlen. Enkopur nie jest odporny na rozpuszczalniki organiczne. Powoduja pęczenie powłoki, dlatego nie wolno dopuścić do bezpośredniego kontaktu tych materiałów.

Trwałość: w orginalnym opakowaniu co najmniej 6 miesięcy.

Sprzedaż: produkt sprzedawany w pojemnikach 4kg, 12,5kg i 25kg.

Zużycie: min. 3,0 kg/m2 do uszczelniania powierzchni przy zastosowaniu wkładki z włókniny poliestrowej Enke – Polyflexvlies (gramatura 110g/m2).

 
 
 
 

szczegóły

enke płynne folie – szczegóły