rolki miedzi , taśma miedziana , blacha miedziana , ekro

Taśmy miedź – Blachy miedziane

Blacha miedziana - taśmy, rynny i blachy miedziane

Producenci blachy miedzianej

W trakcie wieloletniej działalności naszej firmy doskonale poznaliśmy rynek producentów blach miedzianych i współpracujemy wyłącznie z najlepszymi markami. Dzięki temu możemy zapewnić Ci najwyższą jakość produktów i gwarancję ich trwałości. Blachę miedzianą w wielu wariantach pozyskujemy przede wszystkim od niemieckiego oraz włoskiego koncernu KME.
Ponadto dysponujemy ogromną przestrzenią magazynową, dzięki czemu jesteśmy w stanie realizować nawet bardzo duże zamówienia od ręki, a wysyłka towarów odbywa się w ciągu 24-48 godzin. Co istotne, blacha miedziana przechowywana jest w optymalnych warunkach, dzięki czemu nie traci swoich właściwości ani walorów estetycznych. Nasza firma dysponuje również rozbudowanym działem produkcji, więc jesteśmy w stanie sprawnie realizować nawet bardzo duże i niestandardowe zamówienia. Wykonujemy rynny miedziane oraz inne elementy pokrycia dachowego lub elewacji z tego materiału.

Zalety blachy miedzianej

Blacha miedziana cieszy się ogromną popularnością w branży budowlanej nie bez powodu. Zarówno w standardowej, jak i fabrycznie platynowanej wersji cechuje się dużą odpornością na niekorzystne czynniki zewnętrzne oraz trudne warunki. Materiał ten jest łatwy w obróbce, dzięki czemu możemy tworzyć z niego nawet skomplikowane elementy oraz nie wymaga szczególnych zabiegów konserwacyjnych.

Warstwa patyny, która wytwarza się z czasem na powierzchni miedzianej blachy, tworzy naturalną ochronę przed korozją i niszczeniem, co jeszcze bardziej wpływa na jej żywotność. Ponadto części z niej wykonane prezentują się bardzo estetycznie i mogą być łatwo dopasowane do każdej aranżacji budynku. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie i przedstawimy szczegółowe warunki współpracy!

Oferujem zróżnicowany asortyment taśm miedzianych o wielu parametrach. Na liście dostępnych grubości znajdują się: 0,5; 0,55; 0,57; 0,6; 0,7; 0,8; 1,0mm i szerokości 200, 250, 280, 300, 333, 400, 500, 600, 670, 680, 800 1000 i 1250 mm.

W EKRO prowadzimy sprzedaż taśm miedzianych o dowolnej ilości poczynając od jednego kilograma kończąc sprzedaż na tranzakcjach wielotonowych. Specyfika sprzedaży miedzianych materiałów powoduje że pojawia się tolerancja na wagach sprzedawanego materiału do 5%.  Warto wiedzieć, że cena blachy miedzianej uzależniona jest od następujących czynników: aktualnej ceny miedzi na londyńskiej giełdzie surowców, stosunku wartości ceny Euro do Dolara i ostatecznie od ceny walut w Polsce.

SPRAWDŹ WPISY!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY CIĘ DO PRZEJRZENIA NASZYCH NOWYCH WPISÓW!

ZMNIEJSZMY DYSTANS!

Nasze wpisy są aktualizowane regularnie i mają na celu zmniejszyć dystans zaufania między firmą a klientem!

Rekomendujemy Państwu taśmy miedziane wytwarzane przez trzech wiodących w Europie producentów

Koncern KME (Włochy)

Rekomendujemy Państwu taśmy i arkusze Cu-DHP wytwarzane zgodnie z normą EN 1172. KME to jeden z najbardziej docenianych producentów materiałów miedzianych. Wyróżnia się najwyższą jakością produktów oraz powtarzalnością partii blaszanych. Aktualnie na stanie magazynowym posiadamy największe ilości materiału tego producenta.

Niemieckiego Koncernu KME

Blacha miedziana o najwyższej jakości jaką sprzedaje firma EKRO to materiał produkcji Niemieckiej KME Tecu Classic. Wytwarzany w Osnabruck podlega on największym restrykcjom produkcyjnym i przechodzi największą liczbę kontroli przed wydaniem z magazynu. Materiał stosowany w najbardziej prestiżowych miejscach na świecie. Charakteryzuje się nienaganna powierzchniom oraz jednolitym procesem patynowania.

Huta Med Povrly (Czechy)

Sprzedajemy taśmy i arkusze SF-Cu F-240 stosowane głównie do pokryć dachowych, jak również przy obróbkach dekarskich. W EKRO możecie Państwo zamówić ten materiał w rolkach o wadze 100; 150; 300 kg, przy czym na życzenie Klienta istnieje możliwość przewinięcia materiału na rolki mniejsze, bardziej poręczne. Taśma miedziana Med Povrly dostępna jest w szerokościach od 250 do 1000 mm i grubości od 0,5 do 1 mm. Wysoka jakość, jak również szeroka dostępność zróżnicowanych grubości i szerokości sprawiają, że produkt ten należy do najczęściej wybieranych wśród Klientów firmy EKRO.

WAŻNE

Firma EKRO działa na terenie całego kraju, proponujemy naszym kientom wiele rozwiązań jakie ułatwiają wykonywanie inwestycji w których jest przewidziana taśma miedziana. Zapewniamy ciągłość dostaw (24-48h z dostawą pod wskazany adres) i możliwość magayznowania taśmy miedzianej w naszej firnie. Po podpisaniu odpowiednich umów możemy zatrzymać cenę taśmy miedzianej do 60dni. Osoby zinteresowane dodatkowymi informacjami zapraszam do kontaktu z przedstawicielami firmy EKRO. Z pewnością godne polecenia jest również blacha miedziana w patynie, Oxid (brąz)Patina (patynowana seledynowo miedź),  Zinn (miedź z warstwą zewnętrzną cynku)Gold (miedź o zabarwieniu złotym)Na zamówienie istnieje również możliwość zamówienie foliowanych arkuszy od producenta firmy KME lub można skorzystać foliowania w naszej firmie.

Blacha Miedziana - Materiał Dodatkowy

Blacha miedziana perforowana

Uzupełnieniem naszej bogatej miedzianej oferty jest blacha miedziana perforowana o wymiarach 0,6x1000x2000mm lub 1x1000x2000mm.

Blacha Tecu NED

Blacha miedziana Tecu NED (Siatka Cięto-Ciagniona Wolcowana) O Grubości 0,7 Mm I Wymiarach 1000x2000mm Wymiary Elementu LW-7 Mm SW-10mm Mostek 1,8mm Grubość 0,7mm

Taśma W Postaci Siatki Cięto-Ciagnionej

Taśma miedziana W Postaci Siatki Cięto-Ciagnionej O Grubości 0,6mm I Szerokościach 670 I 1000mm.  LW – SW – Mostek – Grubość Blachy – 0,6mm 

LW – długość oczka

SW – szerokość oczka

Strand width – mostek

Thickness – grubość blachy

Na zamówienie istnieje również możliwość zamówienia dowolnych wymiarów siatki cięto-ciągnionej z miedzi.
Posiadamy również

Arkusze blachy miedzianej o obniżonej twardości (miękką) odpowiadającą cechom Cu DHP 220 w arkuszach o formacie 1000x2000mm o grubości 0,6mm | 0,7mm | 1,0mm | 1,2mm oraz na zamówienie taśmy o dowolnych wymiarach.

Taśma miedziana młotkowana o wymiarze 670mm i grubości 0,6mm.

Blacha Miedziana Patynowana

Kolory Od KME Germany TECU Patina Dostępne W Naszej Firmie Na Zamówienie :

Blacha Miedziana TECU® Premium

Blacha miedziana TECU® Premium

Blacha miedziana TECU® premium to innowacyjny stop miedzi z niewielką domieszką wysokogatunkowej cyny, ułatwiający obróbkę, nadający nadzwyczajny wygląd od samego początku oraz zapewniający intensywne i szybkie utlenianie.

Blacha miedziana TECU® Patina

Kiedy projekt wymaga siły i ekspresji patyny zielonej typowej dla miedzi, wtedy należy ją wdrożyć tak jak trzeba – nie czekając na stopniowe zmiany spowodowane naturalnym starzeniem się. Rozwiązaniem jest blacha miedziana TECU® Patina – z jednej strony miedź patynowana do natychmiastowego zastosowania, aby spełnić najwyższe wymagania estetyczne w projektowaniu budynków.

Blacha miedziana TECU® Patina variations

Rozszerzenie linii produktów TECU® Patina daje zatem architektom, instalatorom i projektantom dodatkowe możliwości projektowe, które z pewnością spotkają się z dużym zainteresowaniem również w dziedzinie ochrony zabytków. Blacha miedziana TECU® Patina ponownie okazuje się być niezwykle wszechstronna, co jest typowe dla naturalnych powierzchni.

Blacha miedziana TECU® Gold

Blacha miedziana TECU® Gold – nowy stop miedzi i aluminium do okładzin elewacyjnych, wkrótce po instalacji zaczyna nabierać bardzo eleganckiego matowego brązowo-złotego wyglądu, przypominającego w bardzo specyficzny sposób złoto. Rozwiązania elewacyjne z TECU® Gold nadają budynkom dyskretny wizerunek wartości. W zależności od padania światła na powierzchnie elewacji, można zaobserwować fascynującą, niezrównaną grę kolorów.

Blacha miedziana TECU® Oxid

Dzięki rozwiązaniu, jakim jest blacha miedziana TECU® Oxid, początkowo jasna, świeżo zainstalowana miedź i stopniowa zmiana koloru na odcienie brązu jest po prostu omijana. Naturalne zmiany na budynku zaczynają się natychmiast od ciemnej warstwy tlenku. Proces ten jest kontynuowany jak w przypadku klasycznej miedzi: Natura zmienia powierzchnię poprzez działanie słońca, deszczu, śniegu i wiatru, nadając jej własne, ekscytujące życie – zawsze unikalną, typową miedź.

Blacha Miedziana TECU® Brass

Blacha miedziana TECU® Brass

Dzięki TECU® Oxid, początkowo jasna, świeżo zainstalowana miedź i stopniowa zmiana koloru na odcienie brązu jest po prostu omijana. Naturalne zmiany na budynku zaczynają się natychmiast od ciemnej warstwy tlenku. Proces ten jest kontynuowany jak w przypadku klasycznej miedzi: Natura zmienia powierzchnię poprzez działanie słońca, deszczu, śniegu i wiatru, nadając jej własne, ekscytujące życie – zawsze unikalną, typową miedź.

Blacha Miedziana TECU® Brass Brownished

Blacha miedziana TECU® Brass brownished

Oferujemy TECU® Mosiądz czerniony o strukturze liniowej lub orbitalnej w czterech odcieniach (ekstra jasny, jasny, średni, ciemny). Po oszlifowaniu i wypaleniu powierzchnie są poddawane lekkiemu woskowemu wykończeniu konserwującemu. Wszystkie te powierzchnie doskonale nadają się do tworzenia efektownych i wyrafinowanych wnętrz.

Blacha miedziana TECU® Bronze

Oryginalna, czerwono-brązowa blacha miedziana TECU® Bronze na skutek działania czynników atmosferycznych zmienia się w charakterystyczny sposób. Typowe dla tego stopu jest brązowo-czerwone utlenienie powierzchni z brązowo-szarym odcieniem, a następnie materiał stopniowo przechodzi w ciemnobrązowy antracyt na całej powierzchni. Późniejsza powłoka patyny tworzy się znacznie wolniej niż w przypadku czystej miedzi.

Blacha miedziana TECU® Classic

Ciągle zmieniający się spektakl pogody, światła i naturalnego, żywego języka materiału: Po zainstalowaniu na budynku, blacha miedziana TECU® Classic zachowuje przez pewien czas swój typowy, jaskrawoczerwony kolor miedzi. Zmiany są bardzo stopniowe i nie do końca przewidywalne – podobnie jak pogoda, która z kolei jest jedynym odpowiedzialnym za ciągłe zmiany miedzi. Najpierw powierzchnia staje się matowa. Stopniowo materiał pokrywa się warstwą tlenku, która chroni go przed wpływem czynników atmosferycznych. Proces ten powoduje uderzające zmiany kolorystyczne w całej gamie brązowych i brązowo-fioletowych odcieni, oferując różne niuanse w zależności od zmiany światła i pory roku.

Duże powierzchnie elewacji i wnętrz szybko i ekonomicznie pokryte wysokiej jakości miedzią TECU® – bez rezygnowania z wyglądu. Nigdy wcześniej realizacja projektów nie była tak łatwa, jak z TECU® Bond. Nowy materiał kompozytowy oferuje wszystkie właściwości estetyczne powierzchni TECU®, ale może być cięty na wymiar i montowany na dużych powierzchniach znacznie szybciej i łatwiej. Okładzina TECU® Bond jest niezwykle gładka i odporna na odkształcenia, ma optymalną wagę, niską rozszerzalność cieplną i wysoką odporność mechaniczną na obciążenia wiatrem, uderzenia, wstrząsy i nacisk. Konstrukcja materiału jest niezwykle prosta i efektywna: pod wysokim ciśnieniem arkusze miedzi TECU® o grubości 0,3 mm mocowane są po obu stronach polietylenowego rdzenia. W wyniku otrzymujemy bardzo wytrzymały materiał kompozytowy.

Elementy TECU® Bond są przygotowywane i cięte na wymiar w warsztacie; arkusze są następnie w mgnieniu oka montowane na miejscu budowy. W celu uniknięcia uszkodzenia materiału, co może zdarzyć się w pośpiechu, widoczne powierzchnie materiałów są fabrycznie zabezpieczone folią ochronną. Folię usuwa się po zainstalowaniu arkuszy. TECU® Bond oferuje eleganckie rozwiązania w rozsądnej cenie, odpowiednie do wielu projektów, takich jak wentylowane ściany osłonowe, fryzy, gzymsy i okładziny stropów, pokrycia dachowe, wykończenia wnętrz i wiele innych.


W celu uzyskania więcej informacji na temat naszego asortymentu, jak i złożenia zamówienia prosimy o kontakt:

Ernest Knyż tel 606 340 529 lub na mail : ekro@ekro.com.pl

EKRO to godny zaufania partner w biznesie. Realizujemy zamówienia w szybkim tempie i w sposób wygodny dla naszych Klientów. Obsługujemy inwestycje budowlane dostarczając najlepsze blachy miedziane Klientom, wprost na teren budowy na terenie całego kraju.

Zdecydowanie najpopularniejszą i zawsze dostępną w naszym magazynie jest taśma dachowa o grubościach od 0,55 do 0,57 mm i szerokościach 670 lub 680 mm. Uwaga! Dajemy Państwu możliwość zamówienia taśm także w innych szerokościach, ponieważ posiadamy maszynę do cięcia wzdłużnego.

Czas realizacji zamówień towaru dostępnego w naszym magazynie wynosi od 24 do 48 godzin. Oferujemy dostawy za pośrednictwem firmy spedycyjnej, dowóz bezpośredni przez pracowników EKRO, jak również odbiór bezpośredni w siedzibie firmy.

Płytki Dachowe Miedziane

blacha miedziana Karo kwadratowa

Dostępne standardowe wymiary 210×210; 230×230; 290×290; 360×360; 460x460mm. Na zamówienie istnieje możliwość wykonania również innych wymiarów.

Blacha Miedziana Karo kwadratowa (wersja Oksydowana)

Dostępne standardowe wymiary 210×210; 230×230; 290×290; 360×360; 460x460mm. Na zamówienie istnieje możliwość wykonania również innych wymiarów

Blacha Miedziana Karo kwadratowa (wersja Patynowana)

Dostępne standardowe wymiary 210×210; 230×230; 290×290; 360×360; 460x460mm. Na zamówienie istnieje możliwość wykonania również innych wymiarów

Blacha Miedziana Karo (wersja rombowa)

Wersja rombowa płytki karo z miedzi o standardowych wymiarach przekatnych 225×386mm (ilość ok 28szt/m2)

Blacha Miedziana "Rybia łuska"

“Rybia łuska” w dwóch wymiarach, mniejszym i większym. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami EKRO.

Na stanie magazynowym posiadamy znaczne ilości materiału gwarantujące nam realizacje zamówień w czasie 24/48h z dostawą do klienta. Szczegóły dostaw do ustalenia pod numerem telefonu 664 426 568 lub spedycja@ekro.com.pl

Posiadamy również
Wsparcie Maszynowe Do Zakupionej Blachy

Oferujemy naszym odbiorcom blach miedzianych również możliwość skorzystania z naszych maszyn do profilowania rąbka stojącego. Proponujemy nastęujące rozwiązania:

  • wyprofilowanie zakupionego materiału na placu budowy za pomocą maszyn Schlebach Miniprof-plus lub Schlebach SPM 30/80.
  • wypożyczenia zaprzyjaźnionym ekipom dekaerskim maszyny na czas realizacji pokrycia dachu z miedzi.
  • w bardziej skomplikowanych przypadkach istsnie możliwość skorzystania z naszych usług w maszynach EPM i RBM
Usługi dekarskie

Posiadamy jedną ekipę dekarską wykonująca pokrycia dachowe z blachy miedzianej w różnych technologiach. Więcej informacji na temat prac dekarskich w miedzi udziela Ryszard Knyż 602 231 954. Dzięki wieloletniej współpracy z firmami dekarskimi na terenie całego kraju możemy polecić dla klientów zakupujących blachy miedziane sprawdzonych wykonawców.

Aby przejść do oferowanego przez nas systemu rynnowego z blachy miedzianej proszę kliknać tutaj

Aby zobaczyć dachy wykonane z blachy miedzianej proszę kliknąć tutaj

Link do aktualnych cenników znajduje się tutaj

Miedź - Cennik

Cennik na miedziane rynny dachowe. – w cenniku miedzianym znajdują się nasze wyjściowe wartości na rynny półokrągłe z miedzi, kwadratowe orynnowanie oraz leżące i ciągłe. Odnaleźć można również ceny na elementy dodatkowe jak zastawy miedziane, komunikacje dachową miedzianą czy elementy po lutowania i mocowania blach miedzianych

  • Katalog elementów miedzianych EKRO 2021 – Cennik miedzianych rynien EKRO Nr. 2/2021
  • Katalog produktów firmy KME Tecu zawiera podstawowe informacje o materiałach z miedzi, rodzaje patyn miedzianych, dostępne wymiary itp. – TECU general- 2015 PL.pdf
  • Ceny arkuszy miedzianych jak również taśm z miedzianych dostępne na zapytanie pod adresem mailowym ekro@ekro.com.