rheinzink

Blachy tytanowo cynkowane

W naszej ofercie posiadamy wysokiej jakości blachy tytanowo cynkowane, które znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu budowlanego. Ze względu na swój skład chemiczny (99% czystego cynku) cechują się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi. Domieszki miedzi i tytanu jeszcze bardziej poprawiają ich trwałość oraz zwiększają możliwości ich formowania. Dzięki temu z blach tytan-cynk można bez trudu wytwarzać dowolne, nawet bardziej skomplikowane elementy. Materiał ten jest szczególnie odporny na korozję oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak:

  • opady i wilgoć,
  • zmienne i skrajne temperatury,
  • promieniowanie UV.

Co więcej, produkty z naszej oferty wyróżniają się nie tylko walorami użytkowymi, ale też wysoką estetyką. Pięknie prezentują się np. jako pokrycie dachowe lub poszczególne elementy elewacji. W asortymencie posiadamy tytan-cynk wyłącznie od najlepszych producentów. Oferujemy blachę tytanowo cynkową Rheinzink, ZM Silesia i VM-Zinc. Ponadto posiadamy również szeroki wybór ozdób dachowych naszej produkcji.

Blachy patynowane

Poza standardowym tytan-cynkiem w naszej ofercie przygotowaliśmy również wybór blach patynowanych, które charakteryzują się jeszcze większą wytrzymałością na różne czynniki. Dzięki temu nie musisz czekać wielu miesięcy, aż ochronny nalot wytworzy się na powierzchni blachy. W Ekro znajdziesz bowiem produkty, które są fabrycznie wstępnie patynowane, w związku z czym proces ten rozpocznie się od razu.

Blacha patynowana wykorzystywana jest do tworzenia różnego rodzaju obróbek blacharskich, pokrycia dachowego i elementów elewacji, które łączą w sobie niezwykłą funkcjonalność z estetycznym wyglądem. Zapraszamy do kontaktu! Zapewniamy szeroki wybór wysokiej jakości produktów, a na życzenie jesteśmy również w stanie realizować indywidualne projekty oraz nawet bardzo duże zamówienia.

Blacha Tytan-Cynk

informacje

Cynk (Zn, łac. zincum)

 

Stop tytan-cynk, z którego powstaje Blacha Tytan-Cynk składa się w ponad 99% z czystego cynku, z niewielkimi domieszkami tytanu i miedzi. Dzięki temu jest to tworzywo zupełnie odporne na korozję. Cynk, symbol Zn (z łac. zincum) to pierwiastek chemiczny należący do grupy metali przejściowych. Wykazuje 23 izotopy z przedziału mas: 57-78 (trwałe izotopy: 64, 66, 67, 68 i 70). Cynk odkryto w Indiach lub Chinach, prawdopodobnie przed 1500 p.n.e. W Europie poznano ten metal dopiero w wieku XVII. Został odkryty w Indiach lub Chinach przed 1500 p.n.e. Do Europy metal ten zawędrował dopiero w XVII wieku.

 

Zastosowanie :

Zdecydowanie najbardziej istotnym zastosowaniem cynku jest pokrywanie nim blach stalowych w celu zabezpieczenia przed korozją. Metal ten wchodzi w skład wielu stopów. Z miedzią tworzy np. mosiądz, brąz, tombak, a z tytanem tytan-cynk. Cynk stosuje się również w wytwarzaniu ogniw elektrycznych Daniella i Leclanchego. Tlenek cynku wykorzystuje się jako dodatek do farm i lakierów, jak również jako wypełniacz i stabilizator gumy oraz w produkcji tworzyw sztucznych.

 

Patynowanie :

Tytan-cynk tworzy na swojej powierzchni szaroniebieska warstwę ochronna, tak zwana patynę. Chemiczny proces tworzenia tej warstwy przebiega wieloetapowo . Cały proces zachodzi przy udziale tlenu z którego powstaje tlenek cynku , oddziaływanie wody powoduję następnie wytworzenie się wodorotlenku cynku który w reakcji z dwutlenkiem węgla tworzy szczelną , mocno przylegąjacą i nie rozpuszczającą się warstwę Patyny. Ta warstwa ochronna daje wysoki stopień odporności cynku na korozję. W efekcie całościowym wygląda to tak że kolor patyny zależnie od lokalizacji może się różnić od siebie i z tego samego powodu powierzchnia nigdy nie wygląda na brudna więc nie wymaga konserwacji. Tworzenie tej warstwy ochronnej jest procesem. I jest on postrzegany dwojako : jako stopniowe zrastanie się patynujących powierzchni a także jako powstawanie patyny z szybkością uzależniona od nachylenia dachu. Uwarunkowanie szybkości przebiegu procesu powstawania patyny od kata nachylenia oznacza, że zależnie od warunków klimatycznych , szczególnie na elewacjach czas tworzenia się może wynosić od 5 miesięcy do 5 lat.. W fazie przejściowej można za obserwować że powierzchnia w niektórych warunkach oświetleniowych ma ” niespokojny ” wygląd. Zjawisko to zanika wraz z postępem patynowania i szaroniebieska warstwa ochronna staje się coraz bardziej jednolita a stopień odbijania promieni świetlnych jest coraz niższy. Blacha Tytan-Cynk firmy EKRO to najwyższy jakościowo produkt.

RHEINZINK - Najwyższa Jakość, Najlepszy Wybór

Firma RHEINZINK jest uważana za lidera pośród walcowni blach tytanowo-cynkowych. Fabryka jest umiejscowiona w Niemczech a zasięg firmy RHEINZINK obejmuje aktualnie wszystkie kontynenty. Klienci mają do dyspozycji podstawowe trzy kolory materiału. Naturalny prePatina Walzblank, Patynowany prePatina Schiefergrau, oraz ciemnoszary prePatina Schiefergrau. Jesteśmy dystrybutorem firmy RHEINZINK wiele lat i jak do dziś jesteśmy ich największym partnerem handlowym na terenie Polski. Pozwala nam na na stworzenie najlepszej oferty dla naszych klientów. Obsługujemy inwestycje, współpracujemy z sieciami handlowymi, dostarczamy materiał dla dekarzy, obsługujemy klientów indywidualnych jak również dosyłamy pojedyncze elementy systemu.

Blacha Walzblank
Blacha Walzblank

RHEINZINK Classic walzblank

Klasyczny

Materiał naturalny gołowalcowany, najczęściej stosowany przez dekarzy do obróbek, pokryć dachowych, systemów rynnowych oraz wykonania ozdób dachowych. Upływający czas razem z różnymi warunkami atmosferycznymi powoduje zabezpieczenie się blachy naturalną warstwą Patyny szaroniebieskiej (7024), dzięki temu blacha nie wymaga żadnej konserwacji. Zastosowanie materiału tytan-cynk w postaci:

– blacha Tytan-Cynk i taśma z tytan-cynku

– systemu rynnowego z tytan-cynku

– dachów pokrytych materiałem z tytan-cynku naturalnego

ekro systemy rynnowe, pokrycia i ozdoby dachowe

RHEINZINK PrePatina
Blaugrau

Dla klientów pragnących uzyskać efekt patynowania od razu został przygotowany produkt RHEINZINK prePatina Blaugrau. Jest to fabrycznie wstępnie patynowana blacha cynkowo-tytanowa posiadająca szaroniebieski odcień. prePatina Rheinzink zapewnia w dużym stopniu zabezpieczenie materiału przed śladami transportowania, magazynowania lub obróbki. Zastosowanie tytan-cynku prePatina Blaugrau:

– blacha Tytan-Cynk i taśma blaugrau (RHEINZINK Patyna)

– Systemu rynnowego

– Dachy pokryte materiałem tytan-cynk Blaugrau

ekro systemy rynnowe, pokrycia i ozdoby dachowe

RHEINZINK PrePatina Schiefergrau​

Trzecią najciemniejszą odmianą tytan-cynku jest materiał RHEINZINK prePatina Schiefergrau foliowana. Powierzchnia blachy na przypominać barwą naturalny kamień dachowy „łupek”. Produkt ten zdobywa coraz większe zainteresowanie wśród osób wybierających materiał na dachy oraz orynnowanie. Materiał tytan-cynk dostępny jest w arkuszach i rolkach o maksymalnej szerokości 1000mm. Zastosowanie w postaci Schiefergrau:

– blacha Tytan-Cynk i taśma prePatina Schiefergrau (Patyna Grafit)

– Systemy rynnowe prePatina Schifergrau

– Dachy pokryte RHEINZINK prePatina Schiefergrau

rheinzink skygrey

RHEINZINK art-color skygray

Nowością na rynku jest odmiana materiału cynkowo-tytanowego o nazwie ArtColor Skygrey posiadający ubarwienie szarości. ArtColor jest barwnym wariantem tytan-cynku do zastosowania na pokrycia dachowe oraz okładziny elewacyjne. Fosforanowe powierzchnie ArtColor to trwałe kolorowe powłoki otwierające przed architektami, projektantami, wykonawcami i inwestorami nowe możliwości zastosowania.

rheinzink Basalte

RHEINZINK Art-Color Basalte

Piątym odcieniem materiału cynkowo-tytanowego jest produkt o nazwie ArtColor Basalte. Uzyskanie know-how w zakresie powłok linii Art-Color nadaje budynkom klasyczną elegancję, nowoczesną awangardę, mnogość kontrastów i oryginalne dopasowanie kolorów.

Systemy Rynnowe Z Materiałów RHEINZINK

Systemy Odwodnienia Dachu Rheinzink Posiadają Ponad 600 Elementów, Dzięki Czemu Można Idealnie Dobrać Pod Potrzeby Dachu. Lata Doświadczeń, Umocniły Nas W Przekonaniu, Że Do Każdego Dachu Należy Podejść Indywidualnie. Dlatego W Nasza Firmie Oferuje Następujące Się Systemy Rynnowe Z Blach PrePatina Firmy Rheinzink:

Półokrągłe Rynny Z Tytan-Cynku RHEINZINK

Półokrągłe rynny z tytan-cynku RHEINZINK

Klasyczna rynna najczęściej wybierana przez klientów. W bezpośredniej sprzedaży posiadamy rynny w trzech odcieniach

Rynna półokrągła RHEINZINK

Classic Walzblank – naturalna powierzchnia rynien

PrePatina Blaugrau – szeroniebieska powierzchnia rynien

PrePatina Schiefergrau – ciemnoszara powierzchnia rynien

W naszej ofercie znajduje się bardzo bogata oferta rynien oryginalnych wyprodukowanych przez firmę RHEINZINK. Dzięki bardzo wysokim stanom magazynowym jesteśmy w stanie zrealizować zamówienie z dnia na dzień. Zajmujemy się dostawami kompletnych systemów rynnowych RHEINZINK jak również pojedynczych elementów. Dodatkowym plusem jest możliwość zamówienie elementu niestandardowego którego w bogatej ofercie firmy RHEINZINK brakuje, ponieważ posiadamy warsztat na którym wykonujemy elementy niestandardowe.

rynna prostokątna z tytan-cynk

Prostokątne rynny z tytan-cynku RHEINZINK

Rynny prostokatne z naturalnego tytan-cynku Classic Walzblank – sprawdź 

Rynny kwadratowe w odcieniu szaroniebieskim prePatina Blaugrau – sprawdź

Ekskluzywne rynny prostokątne o odcieniu ciemnoszarym z materiału prePatina Schiefergrau – sprawdź 

Zdobywające coraz większą popularność rozwiązanie systemu rynnowego prostokątnego. Dostępne w każdym z odcieni materiałów RHEINZINK oraz kilku rozmiarach. Materiał często produkowany pod zamówienie klienta, posiada wszystkie niezbędne elementy pozwalające na bezpieczne odprowadzenie wody opadowej. Dla inwestycji jakie wymagają wykonania niewymiarowych rynien prostokątnych z tytan-cynku proponujemy wykonanie gotowego systemu w odcinkach do 4mb.

rynna ciągła

Ciągłe rynny z tytan-cynku firmy RHEINZINK

Alternatywne rozwiązanie rynny dachowej z tytan-cynku, opartej na amerykańskim systemie rynien ciągłych bezzłączeniowych. Występuje tylko w jednym rozmiarze 5” i ma ograniczoną liczbę elementów. Najważniejszą zaletą rynien jest bark połączenia, maszyna wykonuje jeden długi odcinek do 12mb. Dzięki temu system pozostaje trwały na lata. Jest to system który pozwala na bardzo szybki montaż na budowie.

rynnowanie leżące

Rynny leżące z tytan-cynku firmy RHEINZINK

System rynny leżącej wykonujemy na zamówienie klienta. Jest możliwość otrzymania rynny o dowolnej długości zakładki

rynna_w_luk_1

Ozdobne rynny dachowe z tytan cynku

Na zamówienie wykonujemy również ozdobne systemy rynnowe z blachy cynkowych. Rynny łukowe, falowane, tarasowe i inne.

ZM - Silesia - Polski Producent Blach Cynkowo - Tytanowych

Logo M SIlesia

Blacha Tytan-Cynk polskiego producenta dostępna w odmianach naturalnej, patynowanej ( GRAY i CARBON). Materiał tytan-cynk produkcji ZM Silesia cechuje doskonała cena w połączeniu z dobrą dostępnością podstawowych wymiarów. Od 2016 roku został wprowadzony nowy odcieni materiału w kolorze antracytowym (czarnym) Carbon co uczyniło ofertę Silesia kompletną. Nasza firma w swojej ofercie posiada z tytan-cynku Silesi arkusze, taśmy, orynnowanie półokrągłe, prostokątne, leżące.

Silesia Naturalna

Silesia Naturalna gołowalcowana

Najpopularniejszy produkt jakie jest dostępny u Polskiego producenta tytan-cynku. Srebrnoszara barwa materiału która zaczyna się zmieniać pod wpływem czynników atmosferycznych pokrywając się naturalną patyną zmienia swoje ubarwienie w kierunki szaroniebieskim. Materiał wykorzystywany bardzo często do produkcji orynnowania, wykonywania obróbek blacharskich jak również do pokrycia dachowego. 

ekro systemy rynnowe, pokrycia i ozdoby dachowe

silesia Patyna grey

Materiał z tytan-cynku patynowanego Silesia Gray (do niedawna określany pasywowanym) o ubrwieniu matowym, jasnoszarym. Zalecany przez producenta tytan-cynku Silesia do elementów eksponowanych (elewacje) i tych w których należy unikać etapu przejściowego (patynowania). Wykorzystywany również do produkcji orynnowania półokrągłego, prostokątnego jak również leżącego.

-blachy i taśmy z materiału Silesia Patyna Grey – sprawdź

-systemy rynnowe wykonane z blach Silesia Patyna Grey – sprawdź

patina carbon

Silesia Patyna Carbon

Nowość na rynku pokryć dachowych z tytan-cynku. Materiał Patyna Carbon produkowany przez Silesię barwie antracytowej (czarnej) dosatępny w postaci arkuszy, taśm i orynnowania. Szczególnie polecamy do zastosowania przy obróbkach dekarskich. Niejednolita powierzchnia która się zmienia w zależności od panujących warunków atmosferycznych pozwala na uzyskanie wyjątkowego wyglądu dachu.

-blachy i taśmy z materiału Silesia Patyna Carbon – sprawdź

-systemy rynnowe wykonane z blach Silesia Patyna Carbon – sprawdź

VM Bulding Solutions – Francuska Tradycja Tytan-Cynku

ekro systemy rynnowe, pokrycia i ozdoby dachowe

VM-ZINC Quartz

Alternatywnym rozwiazaniem do blachy Rheinzink prePatina Blaugrau jest produkt francuskiej firmy Vm-zinc Quartz o ciemno-szarej barwie. Materiał stosowany do obróbek blacharskich przy pokryciach z dachówek ceramicznych, pokryciach dachowych i elewacyjnych. Dostępny w naszej w postaci materiału foliowanego.

– blacha tytanowa i taśmy z materiału Quartz Zinc sprawdź

– systemy rynnowe wykonanane z blach Quartz Zinc sprawdź

– dachy wykonane z materiałów Quartz-ZINC – sprawdź

silesia patyna gray pasydowana

Silesia Patyna carbon

Nowość na rynku pokryć dachowych z tytan-cynku. Materiał Patyna Carbon produkowany przez Silesię barwie antracytowej (czarnej) dosatępny w postaci arkuszy, taśm i orynnowania. Szczególnie polecamy do zastosowania przy obróbkach dekarskich. Niejednolita powierzchnia która się zmienia w zależności od panujących warunków atmosferycznych pozwala na uzyskanie wyjątkowego wyglądu dachu.

– blachy i taśmy z materiału Silesia Patyna Carbon – sprawdź

– systemy rynnowe wykonane z blach Silesia Patyna Carbon – sprawdź

Anthra

VM-ZINC Anthra

Materiałem zamiennie stosowanym do blachy PrePatina Schiefergrau jest produkt Anthra-Zinc francuskiej firmy Vm-Zinc. Materiał często wykorzystywany w systemach rynnowych oraz pokryciach elewacji budynków mieszkaniowych oraz publicznych.

– blacha i taśmy z materiałów Anthra Zinc – sprawdź

– systemy rynnowe wykonane z materiału Anthra Zinc – sprawdź 

 

– dachy i elewacje wykonane z materiału Anthra Zinc – sprawdź

Slide

Slide

Na zamówienie można w naszej firmie również zakupić materiał Hiszpańskiej walcowni Elzinc. Oferta jest oparta na sprawdzonej technologi patynowania blach. Jedno z rozwiązań to tytan-cynk o naziwe Slide. Dostępny w postaci blach w arkuszach i taśmach.

 

Graphite Black RAL 7022

Graphite

Na zamówienie można w naszej firmie również zakupić materiał Hiszpańskiej walcowni Elzinc. Oferta jest oparta na sprawdzonej technologi patynowania blach. Drugie z rozwiązań to tytan-cynk o naziwe Graphite. Dostępny w postaci blach w arkuszach i taśmach.

Gama produktów rainbow elzinc

Rainbow black

Rainbow® black

Rainbow red

Rainbow® red

Rainbow blue

Rainbow® blue

Rainbow green

Rainbow® green

Rainbow brown

Rainbow® brown

Uzupełnieniem naszej oferty jest holenderska firma Nedzink. Materiał NedZink dostępny jedynie na zamówienie.

Materiały NedZink

Ozdoby dachowe - EKRO

Pragniemy zaprezentować Państwu największy wybór elementów ozdobnych do dachów z materiału tytan-cynk; zbiorniki zlewowe, szpice (iglice, wimple) ozdobne, wieżyczki, rzygacze (wodorzygacze), rynny łukowe,  galanterię metalową, koguty ozdobne i inne nietypowe elementy produkowane w firmie EKRO. Zaznaczamy ponadto że zdjęcia umieszczone na naszej stronie pochodzą tylko i wyłącznie z naszych zbiorów, oraz były wykonane przez naszych pracowników.

zbiornik ozdobny

kosze ozdobne z tytan-cynku

Posiadamy ponad 100 wzorów koszy zlewowych ozdobnych z blach tytan cynku. Naszym założeniem jest produkcja pod indywidualne zamówienie klienta z zachowaniem niewielkiego czasu realizacji.

Szpice dachowe z tytan-cynku

Szpice

Największa w Polsce baza wzorów szpiscy, wimpli, iglic dachowych z blach cynkowo – tytanowych. Materiały produkowane na zamówienie. Posiadamy bardzo duża bazę wzorów szpiców.

Wieżyczki dachowe z tytan-cynku

Wieżyczki

Wysoko wykwalifikowana załoga warsztatu wykonuje również skomplikowane elementy jak np, wieżyczki dachowe, chor

wentylacja

Wentylacje

Czapy, strażaki, kratki kominowe, wentylacje łazienkowe produkowane pod przesłany projekt. Pomagają stworzyć indywidualny i wyjątkowy dach

drykarstwo

Drykarstwo

W naturalnej wersji materiałów firmy RHEINZINK posiadamy również elementy drykowane, jak kule, pukle, drykówki, talerze, podstawki i inne. Część materiałów dostępna z magazynu.

system komunikacji dachowej

Komunikacja

Ocynkowany lub aluminiowy system komunikacji dachowej to jest nasza oferta dla osób poszukujących materiałów komunikacji dachowej.

Akcesoria Dachowe

Akcesoria Dachowe

Przy każdych pracach z materiałem RHEINZINK potrzebne są materiały pomocnicze jak; Cyna LC60 i LC40, płyny do lutowania, salmiaki, taśmy uszczelniające do rąbka, gwoździe, wkręty ocynkowane i nierdzewne, nity itp.

Zastawy aluminiowe

Zastawy śniegowe

Ofeta firmy EKRO obejmuje również elementy zastaw śniegowych do dachów z blach RHEINZINK

Obróbki Blacharskie

Obróbki blacharskie

Dla osób ceniących sobie estetykę wykonania i szybkość montażu jest możliwość zamawiania prefabrykowanych materiałów w każdym z odcieni RHEINZINK

odgromienie

Odgromienie

Zabezpieczenie odgromowe do dachów, których pokryciem jest blacha tytanowa lub blacha cynkowa można zastosować z materiałów ocynkowanych, nierdzewnych lub aluminiowych

dachy

Dachy

Firma EKRO wykonuje również pokrycia dachowe z materiałów RHEINZINK w różnych technologiach, między innymi podwójnym rąbku stojącym, rąbku kątowym, płytkach karo, na listwę, panelami SF, Panelami HZ i innymi. Więcej informacji o cenach i terminach pod numerem

Elementy Elewacji z tytan-cynku

siatki cięto-ciągnione z tytan cynku

Siatki cięto-ciągnione z tytan cynku prePatina Schifergrau wykorzystana przy elewacji muzeum drugiej wojny światowej w Gdańsku.

Siatka Cięto-Ciagniona

LW – długość oczka

SW – szerokość oczka

Strand width – mostek

Thickness – grubość blacha Tytan-Cynk

W 2016 roku naszej firmie udało się dostarczyć materiał na kilka prestiżowych obiektów w Polsce.

seria siatek z tytan cynku