Wymiary_rabka_stojacego

Wymiary rąbka stojącego

Wymiary rąbka stojącego

Długość Pasów


Stosowana zwykle maksymalna długość pasa wynosi 10 m. Wymiar ten sprawdził się w dłuższym okresie czasu ze względu na łatwość obróbki i został przyjęty na ilustracjach szczegółowych jako podstawa koniecznych do uwzględnienia ogólnych rozstawów dylatacyjnych. Jeżeli ta długość pasa nie jest wystarczajaca, do dyspozycji sa detale do poprzecznego łaczenia pojedynczych pasów.

W przypadkach szczególnych można stosować pasy o długości do 16m. Ich mocowanie musi być wykonane ze względu na zwiększone wydłużenie za pomoca oferowanych przez firmę RHEINZINK, długich łapek przesuwnych ( haftr )

Poza tym detale dołaczane wzdłuż pasa musza zostać dostosowane do zmienionych wymogów ( np. przedłużenie kapinosa na pasie okapowym do 4cm ).

Zastosowanie tych pasów o zwiększonej długości (>10m) może oznaczać, w odniesieniu do dachów bez otworów, w niektórych przypadkach korzyści ekonomiczne – w konfrontacji ze zwiększonym ryzykiem z uwagi na wielkość naprężeń materiału i wad wizualnych z tego wynikajacych. Obydwa przypadki sa często nieuniknionymi następstwami praktyki wykonawczej, w której wiatr lub niekorzystne warunki transportu znacznie utrudniaja przemieszczanie bez uszkodzeń pasów o dużej długości na placu budowy. Jeżeli przy tego typu pasach konieczne sa obróbki przejść ( rura wywiewna , komin, wyłaz dachowy itp ), to należy w szczególnym stopniu uwzględnić zwiększone wydłużanie się, np. przez zamontowanie listew drewnianych. Może to oznaczać częściowo znaczne zwiększenie nakładów wykonawczych przy konstrukcji. Należy rozważyć wszystkie argumenty “za” i “przeciw” stosowania bardzo długich pasów w odniesieniu do konkretnego projektu. Do dyspozycji sa nasi terenowi doradcy techniczni oraz pracownicy działu technicznego, mogcy udzielać także wskazówek dotyczacych optymalizacji przebiegu robót na budowie.

Zachęcamy również do przejrzenia naszej oferty w naszym sklepie! Ekrosklep.pl –> kliknij tutaj <–

Więcej na temat paneli elewacyjnych produkcji RHEINZINK znajduje się na stronie producenta

https://www.rheinzink.pl/produkty/system-paneli-elewacyjnych/panele-pionowe/  

Panele standardowe

Panel ma rąbek

Panele EHA

Formatki z maszyny EHA

 

 

Duża łuska

Wymiary standardowe dużej łuski

333x600mm

400x800mm

500x1000mm

600x1200mm

Duża Łuska W Wersji Do Zastosowania Przy Pokryciach Elewacji
Duża łuska w wersji do zastosowania przy pokryciach elewacji
Pokrycie w dużej łusce
Duża łuska w wersji do zastosowania przy pokryciu dachu
Duża łuska RHEINZINK
System rozmieszczenie dużej łuski

 

Przykład montażuPrzykład montażu.

Poniżej znajduje się schemat zamontowania dużej łuski

schemat zamontowania dużej łuski