Wymiary_rabka_stojacego

Wymiary rąbka stojącego

 

WYMIARY RĄBKA STOJĄCEGO

Długość pasów


Stosowana zwykle maksymalna długość pasa wynosi 10 m. Wymiar ten sprawdził się w dłuższym okresie czasu ze względu na łatwość obróbki i został przyjęty na ilustracjach szczegółowych jako podstawa koniecznych do uwzględnienia ogólnych rozstawów dylatacyjnych. Jeżeli ta długość pasa nie jest wystarczajaca, do dyspozycji sa detale do poprzecznego łaczenia pojedynczych pasów.

W przypadkach szczególnych można stosować pasy o długości do 16m. Ich mocowanie musi być wykonane ze względu na zwiększone wydłużenie za pomoca oferowanych przez firmę RHEINZINK, długich łapek przesuwnych ( haftr )

Poza tym detale dołaczane wzdłuż pasa musza zostać dostosowane do zmienionych wymogów ( np. przedłużenie kapinosa na pasie okapowym do 4cm ).

Zastosowanie tych pasów o zwiększonej długości (>10m) może oznaczać, w odniesieniu do dachów bez otworów, w niektórych przypadkach korzyści ekonomiczne – w konfrontacji ze zwiększonym ryzykiem z uwagi na wielkość naprężeń materiału i wad wizualnych z tego wynikajacych. Obydwa przypadki sa często nieuniknionymi następstwami praktyki wykonawczej, w której wiatr lub niekorzystne warunki transportu znacznie utrudniaja przemieszczanie bez uszkodzeń pasów o dużej długości na placu budowy. Jeżeli przy tego typu pasach konieczne sa obróbki przejść ( rura wywiewna , komin, wyłaz dachowy itp ), to należy w szczególnym stopniu uwzględnić zwiększone wydłużanie się, np. przez zamontowanie listew drewnianych. Może to oznaczać częściowo znaczne zwiększenie nakładów wykonawczych przy konstrukcji. Należy rozważyć wszystkie argumenty “za” i “przeciw” stosowania bardzo długich pasów w odniesieniu do konkretnego projektu. Do dyspozycji sa nasi terenowi doradcy techniczni oraz pracownicy działu technicznego, mogcy udzielać także wskazówek dotyczacych optymalizacji przebiegu robót na budowie.

Wymiary_rabka_stojacego

Panele SF

Panele SF elewacja tytan-cynk

więcej na temat paneli elewacyjnych produkcji RHEINZINK znajduje się na stronie producenta

https://www.rheinzink.pl/produkty/system-paneli-elewacyjnych/panele-pionowe/  

Panele standardowe

Panel ma rąbek

Panele EHA

Formatki z maszyny EHA

karta techniczna

Duża Łuska

Wymiary standardowe dużej łuski

333x600mm

400x800mm

500x1000mm

600x1200mm

Duża płytka RHEINZINKDuża łuska w wersji do zastosowania przy pokryciach elewacji

Pokrycie w dużej łusceDuża łuska w wersji do zastosowania przy pokryciu dachu

Duża łuska RHEINZINKSystem rozmieszczenie dużej łuski

Przykład montażu.

Poniżej znajduje się schemat zamontowania dużej łuski