podkład Uniwersalny VA 993

Enke podkłady

Podkłady firmy ENKE

Podkład VA 933

Uniwersalny podkład va 933 to przezroczysty zawierający rozpuszczalniki szybkoschnących roztworów sztucznej żywicy o lekko żółtym zabarwieniu. Łatwo rozprowadzalny podkład o doskonałej przyczepności do większości suchych podłoży np: beton, jastrychów cementowych, pap bitumicznych, folii dachowych, piaskowca, metali itp. Podkład uniwersalny va 933 polepsza przyczepność powłok dachowych ENKE, w szczególności w trudnych obszarach np strefach wymiany wód.

Podkład jest stosowany przede wszystkim jako środek gruntujący do powłok dachowych ENKE, a ponadto jako podkład utwardzający podłoże podczas klejenia ENKOLIT-em obróbek blacharskich na piaskowcu, podłożach kamiennych i innych podłożach porowatych lub sypkich

sprzedaż: produkt sprzedawany jest w pojemnikach 2,5kg oraz 20kg

zużycie: 100 – 200 g/m2

 szczegóły

Zachęcamy również do przejrzenia naszej oferty w naszym sklepie! Ekrosklep.pl –> kliknij tutaj <–

Powłoka gruntująca ENKE 2Kpowłoka gruntująca ENKE 2K

Płynne tworzywa uszczelniające na bazie poliuretanu, dyspersji akrylowej i emulsji bitumiczno-kauczukowej prod. Enke z zasady nie wykazują wystarczającej przyczepności do niezgruntowanych podłoży.
Z tego powodu producent tych płynnych folii, zaleca zagruntować uszczelniane powierzchnie odpowiednim preparatem podkładowym. Preparat nie tylko zapewnia odpowiednią    przyczepność poszczególnych warstw, ale także wiąże cząsteczki kurzu i zanieczyszczeń, jakie pozostają na powierzchni mimo jej oczyszczenia.

Aby jeszcze bardziej poprawić przyczepne właściwości hydroizolacji do trudno obrabialnych podłoży, firma Enke poszerza swój asortyment o preparat gruntujący VA 2 K.

Jest to specjalny podkład dla płynnej folii tworzywowej Enkopur, stosowanej na podłożach izolowanych folią z miękkiego PVC. Podkład znacznie poprawia wartości przyczepności, przez co gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa w krytycznych obszarach dachu, czyli w miejscach, gdzie mogą się tworzyć zastoiny wody.

Podkład VA 2 K jest dwuskładnikowym produktem, przygotowywanym na placu budowy i zachowującym w stanie wymieszanym przydatność do zastosowania przez wiele tygodni. W skład produktu wchodzą 2 kg składnika A i 0,2 kg składnika B.

sprzedaż: produkt sprzedawany jest w dwóch opakowaniach , tzw komponent A i komponent B ( łączymy je ze sobą dopiero przed samym zastosowaniem ) pojemnik komponentu A ( 2kg) pojemnik komponentu B ( 0,2kg )

zużycie: ( komponent A + B ) ok 80-100 g/m2

szczegóły

Podkład ENKE P-OPodkład ENKE P-O

Charakterystyka: Podkład P-0 to przezroczysty, zawierający rozpuszczalniki, szybkoschnący roztwór sztucznej  żywicy o lekko żółtym zabarwieniu.
Właściwości: Podkład P-0 to łatwo rozprowadzający się środek gruntujący o doskonałej przyczepności do  podłoży izolacyjnych z poliolefinów np. EPDM, FPO itp.
Zastosowanie: Stosowany jest jako podkład do pokryć dachowych Enke-Werk nakładanych na podłoża z  tworzywa np. z EPDM, FPE, FPO, PIB, TPE, TPO. W razie wątpliwości wymagany li nasz doradca  techniczny. Ponieważ jakość podłoża – a tym samym przyczepność – uzależniona jest od warunków  atmosferycznych, w razie potrzeby należy wykonać własne próby przyczepności. Do podłoży EVA/VAE z  miękkiego PCV stosować podkład VA 933 2K do miękkiego PVC.
Nakładanie i obróbka: Środek nakłada się wałkiem malarskim odpornym na działanie rozpuszczalników lub  pędzlem. Przy letniej pogodzie, podkład P-0 jest suchy po około 30 minutach i może być pokryty  powłokami

sprzedaż: produkt sprzedawany w pojemnikach 2,5kg

zużycie: 50 – 100 g/m2

szczegóły