serwis_ekro_2

miedz Serwis

Produkcja w firmie EKRO

 

serwis ekro     Nasza firma nie tylko zajmuję się sprzedażą ale także produkcją niektórych elementów systemu rynnowego oraz wszelkiego rodzaju ozdób dachowych. Produkujemy trójniki , łapacze wody , sztucery , uchwyty do płotków przeciwśniegowych , kolana i narożniki o specjalnych kątach , różnego rodzaju redukcje i wiele innych.

W EKRO wykonujemy jedyne w swoim rodzaju, piękne i nietuzinkowe ozdoby dachowe ze stali nierdzewnej, miedzi, tytan-cynku lub blachy ocynkowanej. Uzupełnienie wykończenia połaci dachowych właśnie takimi detalami dodaje całemu obiektowi stylu i klasy. Z tego rodzaju dodatków korzystają przede wszystkim inwestorzy poddający renowacji dachy budynków zabytkowych, w tym gmachów urzędów, kościołów, kamienic, choć nie tylko. W kategorii ozdób dachowych przyjmujemy zamówienia na kosze zlewowe do systemów rynnowych, wieżyczki z różą wiatrów i chorągiewkami, szpice, rynny dekoracyjne po łuku, wodorzygacze czy elementy drykarskie.

W EKRO macie Państwo możliwość skorzystania z gotowych projektów lub zamówienia dekoracji na dach według własnego pomysłu. Nasze dodatki zdobią dachy nie tylko w Polsce, ale również w Europie i Ameryce.

Ozdoby dachowe

ekro serwis

    Uważamy że naszym największym osiągnięciem jest stworzenie serwisu dla dekarzy. Pozwala on na skorzystanie ze wszystkich maszyn i urządzeń jakie posiadamy zaprzyjaźnionym firmom dekarskim nie odpłatnie. Spowodowało to stworzenie przyjezdny klimatu i zachęcić dekarzy do zwiększania swoich umiejętności i wiedzy za pomocą wykorzystania nowoczesnych maszyn i urządzeń takich firm jak Schlebach, Schechtl, Wuko, Masc, Stubai, Freund, i inne.  Do dyspozycji pozostają krawędziarki 3mb, gilotyna 3mb, zwijarki, profilarki rąbka, maszyna do cięcia wzdłużno-poprzecznego, zyki, wyoblarki, kamienie i inne.
Większość dekarzy która spróbowała pracy w naszym serwisie wraca do nas ponieważ zdecydowanie oszczędza swój czas oraz zmniejsza zużycie materiału poprzez zoptymalizowanie doboru materiału niezbędnego do wykonania zlecenia (po ręką znajduje się najlepiej zaopatrzony magazyn w Warszawie).

Maszyny do rąbka 

 Dodatkowo świadczymy usługi profilowania blachy, naszymi maszynami na placu budowy u klienta. Istnieje również możliwość wypożyczenia urządzenia na budowę. Szczegóły dostępne telefonicznie pod numerem +48 664  426 568 spedycja@ekro.com.pl 

Poniżej znajduje się link z którego można pobrać protokół wypożyczenia maszyny

https://ekro.com.pl/wp-content/uploads/2021/01/protokol-maszyna-wypozyczenie-EKRO.pdf 

 

 MiniProf plus – wykonywanie paneli dachowych prostych o dowolnej długości w szerokościach od 30cm do 80cm.

miniproff , ekro , maszyny dekarskie

EHA – Maszyna do krawędziowania wykrojonych blach równoległych, obustronnie w jednym cyklu roboczym. Bezstopniowa regulacja wysokości krawędzi 25 – 60 mm oraz szerokości wprowadzenia materiału 350 – 1000 mm.

EHA - Maszyna do krawędziowania wykrojonych blach równoległych

EPM – uniwersalna maszyna do wykonywania rąbka stojącego. Umożliwia swobodne profilowanie rąbka nakładowego lub dolnego   niezależnie od siebie. Dzięki temu możemy otrzymać różne konfiguracje rąbków. Maszyna wykonuje również rąbki nierównoległe do siebie (trapezowe).

EPM – uniwersalna maszyna do wykonywania rąbka stojącego 

robienie paneli , ekro

Tradycyjne panele dachowe na rąbek stojący 

wymiary paneli

grubość blachy jaką można użyć to 0,5 – 0,8mm

szerokość blachy na wprowadzeniu 300 – 800mm

Warianty profilowania

Brak ograniczeń co do szerokości panela dzięki odwróconym elementom profilującym. Maszyna EPM pozwala uzyskać dowolną konfigurację rąbków wobec siebie , nie ma konieczności zachowania równoległości pomiędzy nimi.

Warianty profilowania

Panele z maszyny EHA

Panele z maszyny EHA  Panele z maszyny EHA

Zakres regulacji 300 – 800mm,

Głębokość przycięcia 0- 80mm , zmienna

Długość kantowania 15 – 40mm

kąt kantu 0 – 170 stopni

karta techniczna

RBM – wykonywanie wykrojonych profili w kształcie łuku, stosowanych w oknach dachowych, łukach półkolistych, kopułach, dachach kolebkowych itd. z nastawnymi promieniami, rozpoczynając w zależności od materiału i promienia 300 mm

rbm , ekro , knyż

panele wykonane w EKRO przy pomocy RBM

panele wykonane w EKRO przy pomocy RBM panele wykonane przy pomocy RBM

W szczególnych przypadka istnieje możliwość wypożyczenia maszyny do rąbka stojącego, wymaga to dodatkowych ustaleń z biurem.

Aktualnie w naszym posiadaniu są trzy maszyny do profilowania (Mini Prof. Plus oraz dwa SPM) oraz jedna do wykonywania łuków RBM.

Informacje na temat dostępna pod numerem – 602 495 590 lub 606 340 529

Zapraszamy do współpracy wszystkie zainteresowane osoby

 

Dobór wymiarów systemu rynnowego


Wymiarowanie systemu rynnowego uzależnione jest od spływu wody deszczowej, wielkości podstawowej dachu, oraz spółczynnika spływu.
Spływ deszczu jest to określenie ilość wody deszczowej na sekundę i jednostkę powierzchni w stosunkowo krótkim czasie, np. 5 minut. Dla przykładowego rejonu Świeradowa Zdrój można złożyć wartość wynoszącą
0,40 l/s* m2
Podstawowa powierzchnia dachu to powierzchnia rzutu dachu poziomego. Współczynnik odpływu to wartość uwzględniająca czasowe opóźnienie między spływem deszczu a rzeczywistym odpływem.
 Z tego wynika ze w spływie lokalnym wynoszącym 0,40 l/(s * m2) dla odprowadzenia wody deszczowej z powierzchni około 336m2 i pochyleniem dachy 30stopni
Q = 336 (m2) * 0,40 (l/s * m2) * 1
Q = 13,4 (l/s)
Zastosowanie 4 spustów zmniejsza obliczeniową ilość materiału do wartości 13,4 / 4 = 3,35
Tabela przekrojów rur spustowych i dopuszczalnych odpływów wody deszczowej według EN 612

 

Odpływ wody deszczowej (l/s)
Średnica rury (mm)
Przekrój spustowej (~cm2)
Wielkość nominalna rynny
1,2
60
28
200
2,6
80
50
250/280
4,7
100
79
333
7,6
120
113
400
13,8
150
177
500

Z poniższego wyliczenia jednoznacznie wynika że zastosowanie orynnowania 150 (120 w dnie) i rur spustowych 100x100mm spełnia wytyczne zawarte w PN EN 612.Proszę również pamiętać że zastosowania podwieszanych sztucerów z eliptycznym wycięciem zwiększa jego przepustowość o 30