miedz dachy

Dachy miedziane

Firma EKRO zajmuje się dekarstwem od ponad 25 lat, przez ten okres czasu wykonała wiele ciekawych obiektów z blachy miedzianej:

Firma EKRO posiada wyjątkowo duże doświadczenie w wykonywaniu miedzianych pokryć dachowych. Corocznie wykonujemy miedziane dachy w technologii rąbka pojedynczego, podwójnego lub dachówek karo. Posiadamy ponad 30 letnie doświadczenie, przekazywane z ojca na synów, najnowsze maszyny i narzędzia oraz co najważniejsze wsparcie największych producentów blach miedzianych w Europie: KME, MED Provily, WMN. Realizujemy pokrycia dachowe na budynkach użyteczności publicznej (budynek Trybunału Konstytucyjnego), obiekty sakralne (Kościoły, Klasztory, Sanktuaria), oraz budynki mieszkaniowe (wille, pałace, domy jednorodzinne).

Nasza firma proponuje swoim klientom wykonanie pokrycia dachu wraz z materiałem, co w przypadku wartości dachu miedzianego jest bardzo istotne. Posiadamy dostęp do najlepiej wyposażonego magazynu z miedzianymi elementami do dachu. Dla naszych klientów oferujemy nie tylko podstawowe materiały miedziane do dachu, ale również


Należy przyjmować że minimalny kat pochylenia powierzchni dachu wykonanego z miedzi w technologii ciaglej podwójnego rabka stojacego wynosi 5 stopni, z zaleceniem zastosowania uszczelki rozprężnej.

Wszelkie informacje na temat pokryć dachowych z miedzi udziela Ryszard Knyż 602 23 19 54ekro@ekro.com.pl

Poniżej znajdują się dachy wykonane z blachy miedzianej

– komunikacje dachową z miedzi

– zastawy przeciew śniegowe z miedzi

– systemy rynnowe prostokątne z miedzi

– systemy rynien ciągłych bezzłączeniowych z miedzi

– odgromienie miedziane

– ozdoby dachowe z miedzi

– elemnty dodatkowe jak gwoździe, nity, itp.

Budynki

Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego – Warszawski Ursynów – pokrycie dachy blachą miedzianą na listwie. Pokrycie wykonane w latach 1986-1989. Jak do tej pory była to największa inwestycja jaką wykonywała firma EKRO.

Budynek jednorodzinny – Białołęka – Wykonanie rezydencji z taśm miedzianych na rąbek podwójny w systemie ciągłym. Dach pokryty w latach 2006-2007. Zastosowano bardzo wiele elementów ozdobnych i niestandardowych. Życzeniem inwestora było uzyskanie jedności pomiędzy elewacją a dachem. Wykonanie EKRO.

Budynek wielorodzinny – Ukraina Lwów – Wykonanie dachów i elewacji z blachy miedzianej w technologii rąbka kątowego oraz podwójnego. Prace wykonane były w latach 2008-2009. Dach miedziany wraz z elewacją z egzotycznego drzewa było najważniejszym elementem obiektu zrealizowanego przez firmę EKRO.

Rezydencja w Czarnowie – Dach wykonany w płytkach Karo oraz w rąbku podwójnym blachą KME gr. 0,6mm. Krycie w 2012 roku przez firmę EKRO.

Materiał – do pokrycia dachu wykorzystano blachę miedzianą fiemy KME w grubości 0,6mm i różnych szerokościach. Na szczególną uwagę zasługuje częśc pokrycia dachowego wykonaną z płytek miedzianych KARO produkowanych w firmie EKRO. Wymiar dachówki karo miedzianej użytej na pokryciu dachowym wynosił w świetle 290x290mm. Do mocowania używana miedzienych łapek oraz wkrętów ze stali nierdzewnej. Więcej o płytkach (tutaj)

Budynek jednorodzinny – Konstancin Jeziorna – Naprawa poszycia dachu miedzianego oraz założenie zastaw przeciw śniegowych Rees podwójnych. Prace wykonane w 2008 roku.

Budynek jednorodzinny – Piaseczno – Wykonanie pokrycia dachu blachą miedzianą produkcji MED w technologii podwójnego rąbka stojącego metodą ciągłą. Prace blacharskie w 2011 roku.

Kościół w Markach – Dach wykonany w panelach z blachy miedzianej w technologii rąbka pojedynczego.

Kościół w Nadarzynie Dach wykonany z blachy miedzianej w technologii rąbka pojedynczego.

Kościół w Nadarzynie – Dach wykonany z blachy miedzianej w technologii rąbka pojedynczego.

10. Kopuła z blachy miedzianej Patynowanej.

11. Dachy miedziane nie posortowane

Inne realizacje firmy EKRO

Budynek jednorodziny – Powsin – Montaż systemu rynnowego EKRO 180/120mm oraz montaż pojedynczego systemu zastaw przeciw śniegowych z miedzi firmy Ress. Realizacja w 2009 roku

Budynek mieszkaniowy – Służew – miedziany dach w standardowej technologii rąbka wraz z obróbkami z maszyny EHA rąbkiem kątowym. Wykonano w 2011

Budynek mieszkalny – Pyry – Wymiana plastikowego systemu rynnowego na miedziane rynny EKRO. Realizacja 2007

Technologia poryć dachowych w ostatnich latach uległa znacznemu postępowi, zostały wprowadzone nowoczesne maszyny, narzędzia dekarskie, oraz materiały pomocnicze ułatwiające i przyspieszające wykonanie pokrycia.

Nowoczesna technologia pokryć dachowych w rąbku stojącym kątowym i podwójnym , pozwala na wykonanie dachów za pomocą nowoczesnych maszyn firmy Schlebach, dzięki którym eliminowane są połączenia poprzeczne na połaci co ogranicza występowanie ewentualnych miejsc przecieku. Swobodny dostęp do wszystkich elementów dodatkowych, takich jak gwoździe, nity, cyna, mata strukturalna, wkręty, haftry, systemy rynnowe pozwala na wyjątkowo szybkie i sprane wykonanie każdego dachu przez naszą firmę.

Posiadamy jedne z najlepiej wyposażonych zapleczy warsztatowych umożliwiających naszej firmie wykonanie dodatkowych elementów jak wentylacje, kosze, ozdoby i inne, niezalenie od prowadzonych prac dekarskich.

Możemy pochwalić się ponad 30 letnim doświadczeniem w dziedzinie pokryć dachowych oraz zatrudnieniem tych samych specjalistów ponad 15 lat.

Zapraszamy do kontaktu z Ryszardem Knyż 0-602 23 19 54 osoba odpowiedzialną w naszej firmie za wszelkiego rodzaju prace dekarskie.

Na życzenie potencjalnych klientów podajemy adresy wykonanych dachów, oraz możemy udostępnić listy polecające naszych odbiorców.

AD1 – Willa w Czarnowie

– Budynek wielorodzinny wykonywany z blachy KME na przełomie 2011 i 2012 roku.

– Technologia pokrycia to rąbek stojący z Taśmy 0,6x60mm oraz płytki Caro w wymiarze 260x260mm

– Dodatkowo zamontowano kosze ozdobne oraz szpic dachowy wykonany w warsztacie firmy EKRO.

Aby zobaczyć miedziane systemy rynnowe kliknij TUTAJ

Aby zobaczyć taśmy, rynny I blachy miedziane kliknij TUTAJ 

Aby zobaczyć ozdoby dachowe kliknij TUTAJ