Taśmy, Arkusze ocynk

Blachy ocynkowane

Blachy ocynkowane są stalą zabezpieczoną przed korozją poprzez nałożenie warstwy cynku. Powłoka cynkowa chroni stal przez wiele lat I nie wymaga konserwacji. Ponadto można przedłużyć jej trwałość oraz nadać wyrobom pożądane walory estetyczne przez pokrycie ocynkowanej powierzchni dodatkową powłoką lakierniczą lub malarską.

Powłoka cynkowa chroni stal przez wiele lat i nie wymaga konserwacji. Ponadto można przedłużyć jej trwałość oraz nadać wyrobom pożądane walory estetyczne przez pokrycie ocynkowanej powierzchni dodatkową powłoką lakierniczą lub malarską.

Antykorozyjne właściwości powłok cynkowych polegają na tym, że cynk może tworzyć niezwykle odporne i bardzo trudno rozpuszczalne powłoki kryjące. Tworzą się one podczas kontaktu z powietrzem i wodą, składają się głównie z zasadowego węglanu cynku i to one są odpowiedzialne za właściwą ochronę przed korozją. Wprawdzie z biegiem lat są one w niewielkich ilościach znoszone przez wiatr i wpływy atmosferyczne, jednak z uwagi na znajdujący się pod nimi cynk, powstają na nowo. Jakość uzyskiwanych powłok cynkowych (połysk, gładkość, grubość, przyczepność, itp.) jest na nich różna i zależy od składu chemicznego, w szczególności od zawartości węgla , fosforu i krzemu. Zawartość węgla i krzemu w stali nie powinna przekraczać łącznie 0,5%

Ocynk w naszej firmie występuje jedynie w taśmie o grubości 0,5mm i szerokości 625, 670, 1000, 1250 oraz w arkuszach o grubości 0,5 i 0,7mm i formacie 1000×2000 oraz 1250x2000mm.

Posiadany ocynk ogniowy DX51-D zgodnie z normą PN-EN 10143. Dystrybuujemy przede wszystkim towar dla firm dekarskich, dlatego w ofercie znajdują się blachy ocynkowane w taśmie o wagach nie przekraczających 200kg.

Bardzo często nasza firma dostarcza dla dekarzy blachy ocynkowane 670×0,5mm wraz z maszyną do profilowania paneli dachowych Schlebach. Powoduje to zdecydowanie przyspieszenie prac związanych z kryciem dachów. Najdłuższe odcinki z jakich następuje krycie wynosi 14mb. Szczegółowe ustalenia dostępne w biurze firmy EKRO.

Istnieje możliwość zakupu taśm w innych wymiarach, czas realizacji jak również cena dostępna pod numerem 022 729 80 85.

Blachy ocynkowane w ofercie firmy EKRO są bardzo polecane przez naszych klientów.

Aby przejść do oferowanego przez nas produktów z kategorii: rynny ocynkowanerynna ocynkowana proszę klknać  tutaj

Ocynk – Cennik:

Kompletne systemy rynnowe z ocynku

Aby zobaczyć miedziane taśmy, arkusze kliknij TUTAJ

Aby zobaczyć ocynkowane taśmy, arkusze kliknij TUTAJ

Aby zobaczyć aluminiowe taśmy, arkusze kliknij TUTAJ

Aby zobaczyć tytanowo-cynkowane taśmy, arkusze kliknij TUTAJ