Historia firmy EKRO

Historia firmy EKRO

Rynny miedziane i aluminiowe, pokrycia dachowe – historia firmy EKRO

Historia EKRO sięga 1982 roku. Właśnie wtedy w Warszawie przy ulicy Bacewicz 4 powstało nasze przedsiębiorstwo. Na początku specjalizowaliśmy się w wykonawstwie pokryć dachowych. Obsługiwaliśmy inwestycje budownictwa spółdzielczego oraz użyteczności publicznej. Na koncie mamy kilka prestiżowych inwestycji dekarskich, m.in. dach na kościele przy ul. KEN, pałac Ursynowsko-Natolińskiej Nuncjatury Apostolskiej oraz budynek Trybunału Konstytucyjnego.

Zmiany gospodarczo-społeczne społeczne po 1989 roku nie pozostały bez wpływu na działalność firmy. Działalność rozszerzyliśmy o sprzedaż materiałów na pokrycia. Kupiliśmy też maszynę Englert do produkcji rynien ciągłych w technologii bez łączeń. Dzięki temu mogliśmy zaoferować naszym Klientom najwyższą jakość produktów.

Rozpoczęliśmy sprzedaż elementów odwodnienia dachu, wśród których znalazły się rynny z miedzi, tytan-cynku i ocynku oraz ozdoby dachowe. To otworzyło kolejny rozdział w historii EKRO. Obecnie jesteśmy docenianym producentem i dystrybutorem tradycyjnych systemów odwodnieniowych w różnorodnych kształtach i w pełnej gamie rozmiarów. Rekomendowane przez nas tworzywa są absolutnie odporne na czynniki mechaniczne, atmosferyczne oraz na korozję.

EKRO jako przedstawiciel renomowanych marek w Polsce

EKRO to również przedstawiciel najbardziej renomowanych firm w branży odwodnień i pokryć dachowych.

 • Rheinzink – systemy dachów z tytan-cynku oraz elewacji w różnych technologiach. Oferujemy cztery linie produktów: Patina Line, Protect Line, Color Line, Interieur Line.
 • KJG – słowacki producent aluminiowych systemów rynnowych. Jednym z wyrobów tej firmy jest też blacha aluminiowa do obróbek i krycia dachu.
 • KME – niemiecki dostawca, którego wiodącym produktem jest blacha miedziana naturalna i patynowana o szerokości od 200 do 1250 mm i grubości od 0,5 do 1 mm.
 • ZM Silesia – polska walcownia tytan-cynku.
 • Med Povrly – czeski dostawca taśm miedzianych o szerokości 500, 670, 1000 mm w grubości 0,5 – 1 mm.
 • Zambelli – akcesoria dachowe.
 • Groemo – akcesoria dachowe.
 • Freundnarzędzia dekarskie.
 • Stubainarzędzia dekarskie.
 • Mascnarzędzia dekarskie.
 • Wukonarzędzia dekarskie.
 • Perkeo – lutownice i węże lutownicze.
 • ENKE – folie płynne uszczelniające i ozdobne.

Rozwój infrastruktury i parku maszynowego – doskonalenie obsługi klienta

W 2007 roku firma przeszła reorganizację. EKRO Krystyna Knyż i Ryszard Knyż EKRO połączyły się w nową firmę pod nazwą EKRO Knyż Spółka Jawna. W 2014 roku otworzyliśmy nowy magazyn oddalony 150 m od naszej siedziby. Dzięki temu poszerzyliśmy ofertę o systemy rynnowe i blachy aluminiowe. Zamówienia realizujemy w czasie nie dłuższym niż 48 godzin. Dzięki temu jesteśmy zobowiązani do stałego utrzymywania bogatego i wszechstronnego stanu magazynowego.

W 2015 roku część produkcyjna firmy została zmodernizowana i przygotowana na przyjęcie nowych maszyn EHA: systemu do cięcia wzdłużno-poprzecznego, produkcji obróbek do 6 mb, jak również dostosowania linii do produkcji rynien i rur spustowych do 6 mb. W 2016 roku miało miejsce unowocześnienie części warsztatowej. Powstały dodatkowe stanowiska, została zwiększona moc wyciągów i poprawiono oświetlenie. Dzięki tym zmianom mamy możliwość wykonywania jeszcze bardziej precyzyjnych i skomplikowanych elementów

Instrukcja odbiórów przesyłek kurierskich od firmy EKRO

– bezwzględnie należy każdą dostarczoną przesyłkę sprawdzić

– każda nasza dostarczona paleta jest obwinięta czarną folią

– wszystkie z nasztych dostaw są dodatkowo oklejone specjalną taśmą która zapobiega ewentualnym kradzieżom

– dodatkowo na przesyłkach znajduje się etykieta z instrukcją odbioru,

– wystąpnienie uszkodzenia palety jak rówienież brak jednego z powyższych elementów należy natychmiast zgłosić pod numerem 664 426 568

Reklamacja

W przypadu braku protokołu znicszczenia przesyłki, bądz braku adnotacji na liście przewozowym o wewntualnych niezgodnościach z dokumentem WZ – reklamacja nie zostanie uwzględniona przez sprzedawcę.

Reklamacje należy bezzwłocznie przesłać na adres mailowy spedycja@ekro.com.pl

Osoba odpowiedzialna za sprawy przesyłek to Marcin Żeromski 664 426 568

Forma pakowania przesyłek

Spakowanie europalety

Sposób spakowania 1/2 palety

Sposób spakowania palety arkuszy na europalecie

 

Sposób pakowania palety o wymiarach 1000x2000mm

Sposób pakowania palety coli

Sposób pakowania palety o długości 3mb

Nasza firma dostarcza przesyłki za pomocą firm kurierskich